Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Majetky europoslanců: Nejvíc za vodou jsou ti nenápadní, Turek s Konečnou nijak nevyčuhují

Danuše Nerudová, Filip Turek a Kateřina Konečná
Zdroj: Se svolením CNN Prima NEWS, profimedia, herminapress / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
ANALÝZA

Do Evropského parlamentu se dostala řada českých zástupců. A možná je to s podivem, ale žádná ze známějších tváří, jako jsou Filip Turek, Danuše Nerudová nebo Kateřina Konečná, není finančně zajištěná ani zdaleka tak jako ta, kterou veřejnost prakticky nevnímá. Aspoň podle toho, co na ně redakce eXtra.cz vyhledala na státním katastru nemovitostí.

Neznámá vítězka

Co se týče realit, zdaleka nejúspěšnější je ze všech 22 nově nebo znovuzvolených poslanců Evropského parlamentu širší veřejnosti naprosto neznámá Veronika Vrecionová (58). Při vší úctě k této dámě z ODS, dvojce kandidátky SPOLU, opravdu nepatří mezi populární české politiky, její jméno málokomu něco řekne. A to přesto, že svůj post nyní obhájila.

Co se týče majetků, ohánět se ale uměla.

Podle výpisu z Katastru nemovitostí zdědila loni po matce s dalšími sourozenci podíly na různých pozemcích, ale už dříve sama začala vlastnit řadu nemovitostí.

Již čtvrtstoletí má spolu s manželem dům s rozsáhlými pozemky v Přezleticích, 16 pozemků na území Prahy-západ, byt s garáží a nebytovým prostorem v pražských Nuslích, to samé na Proseku, byt v Troji a konečně další na Vinohradech.

Podle osloveného realitního makléře by mohlo jít o majetek i v řádu osmi cifer, tedy nad 10 milionů, ale klidně mnohem, mnohem víc.


Kateřina Konečná žije střídmě

Slibně je na tom Martin Hubáček (ANO), který má v databázi hned čtyři zápisy, stejně jako Luděk Niedermayer. Danuše Nerudová nijak extrémně z davu nevybočuje, s manželem vlastní dům, sama pak dvě další nemovitosti.

Taková Kateřina Konečná by dle učení marxismu-leninismu patrně neměla podporovat soukromé vlastnictví (autor se předem omlouvá za svou případnou neznalost), nicméně aspoň se nechlubí luxusem jako její předchůdce v křesle předsedy KSČM Vojtěch Filip. 21 let má totiž tato blonďatá žena jednu jedinou nemovitost v okrese Nový Jičín. Také bývalá středočeská hejtmanka a dosavadní poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) má jeden dům.

Žádné šokující odhalení se netýká ani dalších známých jmen. Alexandr Vondra má dvě nemovitosti, Filip Turek jednu. Pochází ovšem z velmi movité rodiny, takže jednou na tom bude mnohem lépe.


Dostálová nemá nic

Překvapivé je, že nejviditelnější politička ANO Klára Dostálová (53), která do Evropského parlamentu podle Andreje Babiše přijde „a postaví se za naše lidi“, ačkoli neumí vůbec cizí jazyky a už naznačila, že předvolební sliby o zrušení Green Dealu byla jen legrace a nadsázka, je pro katastr neznámou osobou. Jako by nevlastnila vůbec nic.

Podobně to má takový politický cestovatel Ondřej Dostál (45, dnes částečně komunistické hnutí Stačilo!, dříve třeba Piráti, koketoval také s Pro Jindřicha Rajchla). Dotyčný je otcem tří dětí, podle katastru mu ale žádné bydlení neříká pane. Od loňska má aspoň pár pozemků, které mu daroval otec.


Bez majetku ve formě domů a bytů je kromě výše zmíněné Kláry Dostálové i europoslanec Ondřej Krutílek (43, ODS). Nezapomínejme však, že majetky se kvůli šťourání úřadů či všetečných pisálků mohou převádět třeba na příbuzné, vlastnit je mohou i společnosti.

Doporučené video: Takhle se slavilo ve volebním štábu Filipa Turka:


Zkrátka a dobře: mezi poslanci tentokrát kromě Vrecionové a v budoucnu Turka žádný multimilionář nesedí...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy