Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Lidem zčervenala tečka: Chytré karanténě se splašila aplikace

Tečka zčervenala: Splašila se aplikace
Zdroj: Extra.cz/Martin Procházka
Předchozí Další

Červené označení všech covidových certifikátů v mobilní aplikaci Tečka nemá podle Chytré karantény vliv na jejich platnost včetně uznávání v zahraničí. O výpadku validační služby, která "zčervenání" u všech uživatelů způsobila, dnes dopoledne tým Chytré karantény informoval na Twitteru. Údaje jsou zapsány přímo v QR kódu, barva roli nehraje.

"Dnes ráno uživatelům 'zčervenala' aplikace Tečka. Jedná se o výpadek validační služby, který ale nemá vliv na platnost certifikátu a QR kód v zahraničí bude i nadále vyhodnocován správně. Na odstranění problému se zobrazením pracujeme a omlouváme se za komplikace," napsali zástupci projektu Chytrá karanténa.

V mobilní aplikaci, která měla od loňského června už více než 6,4 milionu stažení, mohou mít lidé nahrané své certifikáty o očkování nebo prodělání nemoci. Do jednoho mobilního zařízení lze uložit i certifikáty více lidí.

Povinnost prokazovat se certifikátem skončila v Česku od 9. února. Před tím ministerstvo zdravotnictví provozovatelům nařizovalo, aby je kontrolovali například při vstupu do restaurací, ubytovacích zařízení, provozoven služeb, na koncerty, do kin, divadel, památek a dalších míst nebo při účasti na hromadných akcích.

Aplikaci lidé dál mohou využívat při prokazování se při cestování. Podmínky jednotlivých zemí se liší, v aplikaci lze barevné zobrazení certifikátu přizpůsobit požadavkům některých z nich. Od února v celé EU obecně platí potvrzení o očkování 270 dní od aplikace druhé dávky vakcíny, přeočkování platnost prodlužuje zatím na neurčito.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy