Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Ledoví mužové přinesou vedro: Meteorologové vydali výstrahu před požáry

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
počasí

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle níž platí nebezpečí vzniku a šíření požárů kvůli suchému počasí a silnějším nárazům větru. Největší nebezpečí bude hrozit ve čtvrtek, a to v severní polovině Čech i na jižní a střední Moravě. Výstraha platí do odvolání. Ledoví mužové Pankrác, Servác a Bonifác zároveň přinášejí nezvykle teplé počasí.


V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Meteorologové ČHMÚ radí nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Výstraha platí podle ČHMÚ pro regiony Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj.

Předpověď počasí na další dny

Předpověď na pátek: Oblačno až zataženo, v jižní až jihovýchodní polovině území postupně místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. K ránu na severozápadě území většinou polojasno. Během odpoledne postupně od severozápadu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na severu a severozápadě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, přechodně místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude později měnit na severozápadní a večer zeslábne.

Předpověď na sobotu: Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v údolích až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli: Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v údolích až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr do 4 m/s.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy