Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Sergej Lavrov coby fanoušek Západu? Ameriku nenávidí, nejnovějšímu iPhonu a Apple Watch však nedokáže říci ne

Sergej Lavrov.
Zdroj: Profimedia
Lavrov

Ruské lži jsou zase tady a v míře, kterou jsme snad ještě nezažili. Neuvěřitelně bizarní dohru má včerejší diplomatická roztržka, která se rozhořela poté, co se rozkřiklo, že byl ruský ministr obrany hospitalizován. Razance, se kterou ruská diplomacie vše popírala, vzbudila mezi mezinárodními odborníky podezření, která se následně potvrdila. Rusové totiž zřejmě lhali úplně ve všem. 

Agentura AP se odvolávala na indonéské činitele, kteří si nepřáli být jmenováni a kteří podle agentury potvrdili, že je ruský ministr v nemocnici kvůli zdravotním potížím. Ruské ministerstvo zahraničí zprávu agentury AP vzápětí označilo za dezinformaci. "Tohle je pochopitelně vrchol falšování," napsala na sociální síť Telegram mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová, píše ČTK.

Rusko: Všechno je lež

Ruské ministerstvo zahraničí poté zveřejnilo video, na kterém se Sergej Lavrov usmívá nad hromadou listin. Sedí při tom u stolečku na místě, které vypadá jako palmami lemovaná hotelová terasa, oblečený jen do modrých kraťasů, modrého trička a obutý do černých polobotek. Agentura TASS dodala, že je ministr Lavrov v hotelu.

Video je z nemocnice

Ruští činitelé jsou opět "velmi pobouřeni", bývá to tak téměř vždy, když Rusové zároveň nebetyčně lžou. A ukázalo se, že je to tak i tentokrát. Analytici se okamžitě pustili do určení toho, kde se vlastně na videu Lavrov nachází. Ukázalo se, že rozhodně nejde o žádný hotel, ale vše je opravdu natočeno v nemocnici na Bali. Dokazuje to tento příspěvek na Twitteru, kde jsou přesně porovnané satelitní snímky s ministrovým videem.

Lavrova oblékl a vybavil Západ

To ale není vše, co na ministrově podivném videu vzbudilo pozornost. Na sobě má totiž tričko, které tak trochu úplně popírá všechno, co Rusko v mezinárodní politice prosazuje a brání. Na tričku má Sergej Lavrov jméno amerického umělce Jeana-Michela Basquiata, který zemřel ve věku 27 let na předávkování heroinem. Tričko v modro-žluté barvě (barvy ukrajinské vlajky) s korunou nápadně připomíná ukrajinský trojzubec.

Na stole poté u ministra leží nejnovější výstřelek amerických technologií - zbrusu nový iPhone 14, který se mimochodem v Rusku neprodává. Na ruce má Lavrov nejnovější chytré hodinky Apple Watch. Více americky by mohl snad působit jen v případě, že by se zabalil do vlajky s hvězdami a pruhy. Zda je to nějaká bizarní taktika Kremlu, není jasné, ale spíše to vypadá, že se v Rusku děje to, co se tam dělo vždy. Obyvatelé trpí a "papaláši" se obklopují věcmi, proti kterým sami ostentativně bojují.

Ministr dostal vynadáno od Britů

Pro Lavrova to ani po jeho propuštění z nemocnice nebyl na Bali tropický ráj. Novopečený britský premiér Rishi Sunak totiž Lavrova velmi důrazně vyzval, aby "ukončil tuhle barbarskou válku" a doslova "vypadl z Ukrajiny". Píše o tom britský Evening Standard, který konstatuje, že Británie zřejmě bude beze změny pokračovat v silné podpoře Ukrajiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy