Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Špaček zhodnotil projev prezidenta Petra Pavla: Mnohem lepší, než co nám 10 let říkal Zeman

Ladislav Špaček zhodnotil projev Petra Pavla.
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 18 fotografií
NÁZOR

Nejprve striktně odmítal jakkoli hodnotit, pak si to přece jen rozmyslel. Od soboty se v českém veřejném prostoru nehovoří snad o ničem jiném než o prvním projevu prezidenta Petra Pavla při příležitosti udělování státních vyznamenání. Jaký má na něj názor Ladislav Špaček, pan Etiketa a mluvčí Václava Havla? To prozradil eXtra.cz.

Petr Pavel měl první projev při vyznamenáních

Jedni tleskají, že po dlouhé době šlo sice o důstojný projev a důstojný výběr oceněných, druzí nekritizují, jen jim projev prezidenta Petra Pavla přišel lehce dlouhý, trochu nudný a pronesený monotónním hlasem. Třetí skupina pak nepokrytě kritizuje, že lepší sloh by prý zvládl i žák základní školy.

„Nechci to nijak rozebírat. To od onoho večera dělá každý, kdo má doma klávesnici,“ nechtěl původně Ladislav Špaček redakci eXtra.cz nic říct. Pak přece jen na otázku zareagoval.


Mnohem lepší, než co říkal Zeman?

„Projev byl mnohonásobně lepší než projevy, které jsme slýchali v posledních deseti letech. Ale dál to nechávám politologům,“ naráží někdejší mluvčí prezidenta Václava Havla na často velmi kontroverzní projevy Miloše Zemana, který si v nich rád urážlivě vyřizoval účty se svými názorovými oponenty.

„A co se týče toho, že projev měl být pronesen jednotvárným hlasem? Pan prezident není cvičený rétor. Tohle vše je pro něj naprosto nová situace. Bezpochyby si bude osvojovat lepší a lepší formy sdělení,“ dodal Špaček, který měl pozvánku na recepci ve Španělském sále, kde se prý potkal s mnoha letitými přáteli, a tak se skvěle bavil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy