Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kyjev čelil dalšímu nočnímu ostřelování: Ruský útok nepřežily dívka (†11) s matkou (†34) a další ženou

Kyjevská obytná čtvrť po ruských nočních útocích.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
válka na ukrajině

Při raketovém útoku na Kyjev v noci ze středy na čtvrtek zemřeli tři lidé včetně jedenáctileté dívky a její matky, uvedly ukrajinské úřady. Rakety a drony z Ruska, které okupuje východní část sousední země, dopadají na ukrajinské hlavní město v posledních dnech pravidelně. K poslednímu útoku, při němž bylo údajně zraněno dalších 11 osob, došlo ve východních čtvrtích Desňanskij a Dněprovskij, informuje BBC.

Kromě jedenáctileté dívky zahynula i její 34letá matka a další 33letá žena. Dřívější informace ukrajinských představitelů uváděly, že zemřely dvě děti, ale to bylo mezitím revidováno. Jedná se o čtvrtý útok v tomto týdnu. Přichází poté, co bylo v průběhu května na Kyjev podniknuto 17 úderů. Většina z nich se odehrála v noci, i když nejméně k jednomu došlo ve dne, píše BBC.

Kyjevský starosta Vitalij Kličko v několika ranních příspěvcích na Telegramu uvedl, že ve městě došlo k „sérii výbuchů“ a že záchranáři se potýkali se spadlými troskami a požáry.

Mrtvé počítají i Rusové

Ruskem podporovaní představitelé Luhanské oblasti, kterou země okupuje, uvedli, že při středečním ukrajinském ostřelování drůbežárny bylo zabito 5 lidí a 19 jich bylo zraněno. Ve čtvrtek ráno gubernátor Belgorodské oblasti, která hraničí s Ukrajinou, uvedl, že při útoku na město Šebekino, z něhož obvinil ukrajinské jednotky, byli zraněni nejméně 2 lidé.

Jak napsala agentura AP, v posledních týdnech používá Rusko – které v únoru 2022 zahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinuk útokům na ukrajinské cíle bezpilotní letouny typu kamikadze a rovněž celou řadu řízených střel s plochou dráhou letu a balistických raket.

Analytici se domnívají, že Kyjev je terčem intenzivních útoků proto, že Moskva se snaží vyčerpat a poškodit ukrajinskou protivzdušnou obranu před dlouho očekávanou protiofenzivou, kterou ukrajinská vláda plánuje již několik měsíců.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy