Potupa pro Petra Macinku: Kupka se mu veřejně vysmál za mizernou matiku a slova o tuposti
Ministr zahraničí Petr Macinka ve Sněmovně uvedl, že jsou Motoristé sobě ve vládě díky milionům voličů. Jenže tento výrok rozhodně nenechal bez povšimnutí poslanec Martin Kupka (ODS), který se rozhodl uvést věci na pravou míru.
V Poslanecké sněmovně vystoupil ministr zahraničních věcí Petr Macinka. „Dovolte mi jednu osobní poznámku. Motoristé dnes sedí ve vládě. A je to proto, že miliony lidí v České republice byly unaveny z politiky založené na moralizování, nálepkování, permanentní závisti a nenávisti. Motoristé sedí ve vládě proto, že lidé chtějí návrat zdravého rozumu,“ řekl u pultíku, jak je vidět v krátkém videu na síti X.
Kupka: Macinka ukazuje na svou vlastní tupost
— NašeTéma (@nasetema_cz) June 11, 2026
Ministr Petr Macinka dnes na mimořádné schůzi Sněmovny uvedl, že jsou Motoristé ve vládě díky milionům voličů. Poslanec Martin Kupka si Macinku následně namazal na chleba a připomněl mu, že Motoristy zvolilo jen 380 tisíc lidí. pic.twitter.com/adAVHNVVsP
Jenže následně si vzal slovo poslanec Martin Kupka za ODS, který Macinku faktickými poznatky okamžitě usadil. „To bylo pozoruhodné poslouchat tento více cenný projev pana ministra zahraničí, který kritizoval nálepkování, aby pak nálepkoval od začátku do konce. Pak jste mluvil o milionech voličů, kteří vám umožnili sedět ve vládě Andreje Babiše. 380 tisíc to bylo, to nejsou miliony. Koalice SPOLU měla 1 313 000 hlasů, abychom si to jen vyjasnili. Já chápu, že v těch vašich projevech to k realitě může být hodně daleko, ale hodně se zrazujete a ukazujete na svou vlastní tupost,“ řekl ve Sněmovně Kupka.
Doporučené video: Rozhovor s Petrem Macinkou.
K celé věci se později Kupka ještě jednou vyjádřil na Facebooku. „Víte, co má Petr Macinka a Filip Turek společného? Oba neumějí počítat. Zatímco Filip Turek má doma stovky, tisíce, vlastně desetitisíce knih, Petra Macinku volily miliony voličů. No, akorát, že vůbec. V obou případech to není pravda a jedná se jen o silácká prohlášení, kterými chtějí překrýt svoji vlastní tupost,“ uvedl.
Náročný boj Xindla X s kily: Zachránily ho až injekce
Související články

Petr Macinka přitvrzuje: Omluvu smetl ze stolu. Rakušana označil za nejméně cenného

Macinka pod tvrdou palbou politiků. Podali si ho Decroix, Nerudová i Kupka

Buranské chování Petra Macinky: Psycholog varuje a mluví o sociopatii

Eva Pavlová si rýpla do Petra Macinky. Znechucená reakce na ministrovu debatu























































