Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Kumpán Mike Pána oblafnul tisíce lidí na falešném pojištění: Jaký dostal trest

Petr Kocourek: Kumpán Mike Pána dostal trest za podvod
Zdroj: Instagram Mike Pán, Petr Kocourek
+ Další fotografie
SPADLA KLEC

Vypadalo to jako revoluční služba geniálních podnikatelů, nakonec se z ní ovšem vyklubal monstrózní podvod. Tak ve stručnosti zní příběh Petra Kocourka a Mike Pána, kteří tisíce důvěřivců nalákali, že pokud zaplatí nemalou částku, nebudou pro ně platit zákony. Soud v Praze jim dnes potvrdil, že takhle jednoduché to rozhodně není a zákony platí pro všechny stejně. Redakce eXtra.cz byla u toho. Jejich Motoristická vzájemná pojišťovna podle soudu dělala svou činnost bez oprávnění a nezákonně.

K soudu, který měl dnes na programu jen vynesení rozsudku, nedorazil ani Petr Kocourek, ani jeho právní zástupce, oba se z jednání omluvili. Rozsudek, jehož vyhlášení trvalo díky mnoha dokazovaným zastupováním asi čtyřicet minut, si tak vyslechl jen senát a novináři. Soud vyměřil Kocourkovi tříletý podmíněný trest se zkušební dobou 5 let, po které bude Probační a mediační služba hlavně hlídat to, aby v podnikání nepokračoval. Kocourek také nesmí poskytovat právní a zastupitelské služby.

„Je to nesmysl, stojí to na vodě. Dovozují tam věci, které jsou úplně v rozporu se spisem. Státní zástupce převzal přesně to jednání, proti kterému jsme chtěli bojovat, a kterého se dopouštěli státní úředníci, kteří měli desátky z uložených pokut. Předpokládám, že budu zproštěn, to je jasný,“ tvrdil iDNES.cz během procesu namachrovaný Kocourek.

Pojišťovna nepojišťovna Kocourka

Kocourek měl vymyslet fiktivní pojišťovnu, která fungovala jako družstvo a měla své klienty pojistit proti pokutám na silnicích. Pomocí průtahů měli řízení vést do ztracena a členové družstva se tak měli s až 98 % pravděpodobností vyhnout přestupkovému řízení. Opak byl ale pravdou, celý projekt se ukázal jako podvod a na internetu lze dohledat stovky příspěvků, ve kterých lidé praktiky popisují.

Kontroverzní propagace Mike Pána

Kocourek byl nejvíce spojovaný s youtuberem Mikem Pánem, který se staral o propagaci jeho podvodné "pojišťovny". Mike Pán si totiž postavil byznys na porušování předpisů a následném urážení městských strážníků, kterým se vysmíval, zatímco si vše natáčel na kameru. Videa pak publikoval na svůj kanál na YouTube. V nich také sám sebe natáčel, jak páchá především dopravní přestupky. Jak nakonec prozradil, mělo jít o reklamu pro jeho projekt, který se zabývá pojištěním proti pokutám - to byla právě firma Petra Kocourka.

kocourek nikdy nebyl právník

"Pan Kocourek nemá ukončené právní vzdělání, přesto se prezentuje jako expert na právo. Prý obhajoval nebo supervizoval 8000 kauz," citovala informace o Kocourkovi z internetu soudkyně. V tu chvíli pozvedl obočí i státní zástupce, neboť je známé, že ač se Kocourek předvádí s červeným diplomem, právnickou fakultu nikdy nedokončil. Kocourek se na poslední chvíli snažil vykroutit s argumentem, že v "pojišťovně" pracoval jen na částečný úvazek. Soud mu však neuvěřil.

"Obžalovaný tvrdil, že část času pracoval pro firmu jen na částečný úvazek. Dokazoval to dokumenty, kterým však soud neuvěřil a považuje je za účelově uzavřené. Doloženy byly pouze kopie těchto dokumentů," řekla soudkyně. Zda se Kocourek proti rozsudku odvolá, zatím není jasné. Kocourka jsme požádali o vyjádření. Pokud ho poskytne, článek o ně doplníme.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy