Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Krvavý útok v Brně: Feťák bodl do krku čtrnáctiletou dívku, soud rozhodl o vazbě

Mladík v Brně pobodal školačku, kterou náhodně potkal.
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
útok nožem

Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. V sobotu o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání, řekla novinářům státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Státní zástupkyně vazbu navrhovala kvůli hrozbě útěku a opakování násilné trestné činnosti. "Utéct by mohl, protože je ohrožen mimořádně vysokým trestem, žije na ulici, nemá trvalé bydliště, nemá v Brně příbuzné a ani nepracuje. Pokud by se rozhodl utéct, nemá důvod se nadále zdržovat v Brně," uvedla Eichlerová. Podezřelý podle ní užívá drogy a nelze předvídat, jakého jednání by se dopustil a v jakém rozsahu. "Jde o to, aby byla zajištěna ochrana společnosti," řekla Eichlerová. Zmínila, že zhruba před deseti lety muž již seděl ve vězení za majetkovou trestnou činnost.

Dívka je ve stabilizovaném stavu

Násilný trestný čin se stal ve středu okolo 14:30 v Táborské ulici. Muž za dívkou utíkal a poté ji bodl nožem. Školačka musela být převezena do nemocnice, podle čtvrtečního vyjádření mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veroniky Plaché je dívka ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče. Pachatele zadržel kolemjdoucí, poté ho zpacifikovali strážníci a záhy si pro něj přijeli policisté a převezli ho do policejní cely.

„Běželi od vedlejší základní školy, holka utíkala dolů po Táborské, on za ní. Před stánkem s ovocem a zeleninou chlapi feťáka zastavili, ať nikam neutíká, a snažili se ho hlídat. Najednou se feťák vysmekl, utekl a bodl ji," řekla pro iDNES žena, která celý incident měla vidět. Podle dostupných informací měl muž údajně čtrnáctiletou dívku bodnout do krku.

Nejednalo se bohužel o jediný útok toho dne. Policie šetří další případ pobodání, který se stal v Sedlčánkách. Běžec měl napadnout muže, který bránil svého psa. Podle svědka, a zároveň přítele napadeného, mu probodl krční tepnu.

Podobný útok v Sedlčánkách

"Děláme si návazce a popíjíme v klidu pivko," začal pan Honza popisovat celý incident ve facebookové skupině. "Vtom běží okolo zm*d s retrívrem. Naše 10tiletá čubina si chtěla hrát, popoběhla za retrívrem a s*áč ji nakopl, až letěla několik metrů," vysvětlil situaci, která celou děsivou událost začala. "S kamarádem jsme vyskočili a běželi za chlapem to nějak vyřešit. Jak si všimnul, že letíme za ním, kamarád mladší rychlejší byl u něj blíž, frajer se otočil, beze slova vytáhnul kudlu, bodnul ho do krku a běžel úplně v klidu dál," pokračoval svědek.


"Kamarád leží ve vinohradské nemocnici v umělém spánku, ochrnutý na půl těla, jak byl mozek dlouho bez krve, sraženinu na mozku a to si jen tak jdete na ryby," napsal Honza, který je stále ze situace v šoku. Policie i tohoto útočníka dopadla a obvinila z pokusu o vraždu.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy