Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Krutá uspávačka Jarka chce na svobodu: Pražský soud její žádost smetl ze stolu

Jaroslava Fabiánová dostala v roce 2005 doživotí.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
vražedkyně

Muži se před ní museli mít na pozoru. Brutální sériová vražedkyně Jaroslava Fabiánová s nimi neměla žádné slitování.  Blonďatá bestie, která si odpykává doživotní trest, požádala o obnovu procesu. Pražský městský soud však její žádosti nevyhověl, jak informuje ČTK. Rozhodnutí není pravomocné, sedmapadesátiletá Fabiánová proti němu podala stížnost.

Pražský městský soud nevyhověl žádosti doživotně odsouzené Jaroslavy Fabiánové o obnovu procesu. Zamítl veškeré její návrhy na doplnění důkazů. Žena dostala pravomocný doživotní trest za zavraždění dvou mužů v lednu 2005. Již dříve byla ve vězení za smrt dvou jiných mužů. Je jednou ze tří žen, které si v současnosti odpykávají doživotní trest. Fabiánová se na svobodu dostane nejdříve v roce 2036, kdy jí bude 71 let.

První vražda

Jaroslava Fabiánová se narodila 21. srpna 1965 v Děčíně. O jejím dětství toho není moc zjištěno, sama ale o něm řekla toto: „Na svoje dětství vzpomínám ráda. V kolektivu jsem neměla problémy, neutíkala jsem z domova, netoulala jsem se ani nelhala. Byla jsem vlastně taková vzorňačka,“ píše server serialkillers.cz. Zlom přišel v jejích třinácti letech, kdy se její rodiče rozvedli. Jelikož o ni ani o její sourozence nejevili rodiče zájem, připletla se ke špatné partičce a její život začal jít z kopce. Byla několikrát znásilněna a nejspíše proto tolik nenáviděla muže a dávala přednost ženám. Dlouhá léta žila s přítelkyní Marií.

První vraždy se dopustila v pouhých 16 letech. Blesk uvádí, že Jaroslava potřebovala peníze, a tak se nabídla 78letému Vladimíru Zavřelovi, jenž pro své zvrhlé choutky využíval dívky. Jelikož jí muž zaplatil méně, než měl, zmocnil se jí záchvat vzteku a vrhla se na seniora. Nejprve jej opakovaně praštila kladivem do hlavy, pak mu zasadila bezmála dvě desítky ran nožem do hrudníku. Její běsnění nebralo konce a na závěr ho ještě několikrát bodla šídlem do obličeje. Smrtící koktejl a masakr sekáčkem.

Uspávačka hvězdou seriálu

Po návratu na svobodu se Jaroslava živila jako prostitutka. Své klienty uspávala a okrádala. Jednou to však Jarka přehnala, jednomu z mužů dala příliš velkou dávku prášků a on zemřel na zástavu srdce. Fabiánová tak šla znovu do vězení. Na svobodu se dostala v roce 2001, kdy měla za sebou pouze dvě třetiny trestu, uvádí server G.cz.

Svou brutalitu naplno rozjela po druhém propuštění na svobodu. Její třetí obětí se stal senior Augustin K. (†83), kterého zabila sekáčkem na maso. Po vraždě mu ještě sebrala peníze a několik vzácných obrazů. „Ty obrazy mi dal Gusta. Sám je sňal ze stěny a vyřízl z rámu. Chtěl mi jen pomoci, abych mohla zaplatit nájem. Já ho nezabila, kdo ví, kdo přišel do bytu po mně!“ vypovídala později Fabiánová u soudu, uvádí cnn.iprima.cz.

Její příběh využili i tvůrci seriálu Případy prvního oddělení. Případ byl komplikovaný už tím, že několik na sobě nezávislých úmrtí mužů zdánlivě nic nespojovalo. Díl s názvem Nenávist ukazuje, jak je ve skutečnosti pro kriminalisty obtížné propojit nesouvisející zločiny, jež se odehrály mnoho let po sobě, a odhalit skutečnou motivaci pachatele. Drsnou ženu v seriálu perfektně ztvárnila sympatická Anna Polívková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy