Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kritika Putina v Rusku sílí. Za nečinnost ho sepsul nejhledanější Rus na Ukrajině

Vladimir Putin: Kam se poděl prezident, ptá se terorista, který má na svědomí sestřelení letu MH17
Zdroj: Profimedia.cz / koláž eXtra.cz
kde je putin?

Kritika Vladimira Putina z vlastních řad nabírá na obrátkách. Nejhledanější Rus na Ukrajině a jeden z nejhledanějších světových teroristů Igor Girkin, který je mimo jiné zodpovědný za sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou, obviňuje ruského prezidenta z nečinnosti a netečnosti. Na videu umístěném na Twitteru Putinovi také vyčítá, že nechává své věrné rvát se mezi sebou.

"Jak už jsem řekl dříve, na základě Putinova chování mám jen jedinou otázku: Je tu vůbec Putin? Jak je možné, že vrchní velitel odvolal sám sebe z války a jeho nejbližší spolupracovníci bojují mezi sebou, čímž podrývají stabilitu fronty?" ptá se rozčilený Igor Girkin. Není to jeho první výpad proti ruskému prezidentovi. Před časem kritizoval Putina za návštěvu okupovaných území. Video na svém Twitteru zveřejnil Anton Geraščenko, náměstek ukrajinského ministra obrany.

"A kde vůbec Putin je? Peskov říká, že mu vše hlásí. Víte, ony se věci vlastně dají hlásit i mumiím. Mumie leží, oni přijdou, zasalutují a reportují: Situace se má tak a tak. A mumie je zticha. Ohlášeno? Ohlášeno," utahuje si Girkin ze způsobu, jakým Vladimir Putin (ne)řídí "speciální operaci na Ukrajině", jak válku nazývají v Rusku.


Bojí se Prigožina?

Vladimir Putin se naposledy objevil na veřejnosti po útocích dronů na Kreml, od té doby se drží mimo pozornost televizních kamer. Proti jeho způsobu vedení války už otevřeně vystoupil třeba Jevgenij Prigožin, šéf a vlastník wagnerovců. Ten si utahoval například ze situace, kdy se Kreml pochlubil zničením německých tanků, ale pak se ukázalo, že ve skutečnosti šlo o ukrajinské zemědělské stroje.

Putin se však den poté, co Girkin tyto obavy o vedení Ruské federace sdílel s veřejností, objevil na jednání s běloruským prezidentem Lukašenkem. Ten za ním dorazil podle agentury RIA Novosti v krátké době už podruhé. "V neformálním prostředí dnes prezidenti Běloruska a Ruska mluví o něčem důležitém. Setkání právě začalo," napsala agentura k setkání obou prezidentů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy