Kramný se za mřížemi změnil k nepoznání: Pohublá tvář, brýle i prošedivělé vlasy
Od tragické události v egyptské Hurghadě, při které zemřela Monika Kramná a její osmiletá dcera Klárka, uplynulo už třináct let. Za jejich vraždu si odpykává osmadvacetiletý trest jejich manžel a otec Petr Kramný. I z vězení však o sobě dává dál vědět. Nepřestává totiž poutat pozornost: výrazně změnil vizáž, podal v pořadí již třetí žádost o obnovu řízení a podle dostupných informací dokonce chystá knihu.
Petr Kramný se do povědomí veřejnosti dostal v roce 2013 poté, co na společné rodinné dovolené v Egyptě zemřela jeho manželka Monika a dcera Klárka. Co se zprvu jevilo jako tragická událost spojená s otravou, se nakonec ukázalo být chladnokrevnou dvojnásobnou vraždou. Vyšetřování českých kriminalistů ukázalo, že Kramný svou manželku a dceru usmrtil elektrickým proudem. Odsouzen byl na základě nepřímých důkazů, které však podle soudu vytvořily ucelený řetězec, jehož články na sebe navazovaly a vzájemně se podporovaly. Zásadní roli v konečném verdiktu hrály znalecké posudky.
Ačkoliv je Kramný za mřížemi už od roku 2014, veřejnost o něm slýchává doteď. Značný ohlas vyvolala především skutečnost, jak výrazně se Kramný během let ve vězení změnil.
Hubenější muž s propadlými tvářemi
V roce 2024 vyšel na televizní platformě Voyo dokumentární seriál Kauza Kramný, jehož součástí byl i rozhovor se samotným odsouzeným. Lidé, kteří soudní proces před lety sledovali, si Kramného pamatovali jako mladšího muže plnějších tvarů s rozčepýřenými vlasy. Ze záběrů v dokumentu však byla patrná značná proměna. Stal se z něj výrazně hubenější muž s propadlými tvářemi. Vlasy a vousy mu výrazně zešedivěly a na tváři mu navíc přibyly dioptrické brýle.
Proměnou jeho vizáže se zabýval také web Život v Česku, který upozornil na to, že Kramný po letech působí zcela odlišným dojmem. Brýle, upravený vous a uhlazený účes mu dávají podstatně střízlivější a intelektuálnější vzhled než v době, kdy stanul před soudem.
Další větší pozornosti se Kramnému dostalo letos v červnu, kdy podal v pořadí již třetí návrh na obnovu řízení. Krajský soud v Ostravě potvrdil, že žádost přijal, o jejím případném povolení však zatím nerozhodl. Kramný i po tolika letech za mřížemi trvá na své nevině.
Letos v létě se do médií dostalo také jeho vyjádření, které poskytl po dlouhých letech mlčení. Podle informací deníku Blesk údajně dokonce chystá knihu. „Je pozoruhodné, jak mimořádně živou a společensky sledovanou kauzou případ Petra Kramného zůstává i po více než deseti letech. Svědčí o tom i to, že o návrhu na obnovu řízení, který jsem podal teprve minulý týden, začala média informovat už v pondělí ráno,“ vzkázal prostřednictvím zmocněnkyně v rozhovoru pro slovenský deník Plus JEDEN DEŇ.
Trnitá cesta Kristiny Kloubkové: Nesplněné sny, vztah s kolegou či život před kamerou
Související články

Válka v rodině Petra Kramného: Sestra se postavila na stranu Moniky, táhla do boje proti matce

Nová naděje pro Petra Kramného: Chystá se boj o obnovení procesu

Kramný po letech promluvil z vězení. Chce nový proces a chystá zveřejnit nové detaily ze svého případu

Petr Kramný udělal zásadní krok: Odsouzený vrah chce zvrátit rozsudek soudu


































































