Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Konec dalších spekulací! Rodina Dominika Simona potvrdila potyčku s Hronkem. Za napadení se omluvila

Odchodu Dominika Simona z národního týmu měl předcházet spor s Filipem Hronkem.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Další 3 fotografie
ms v hokeji

Rychlý odjezd Dominika Simona z dějiště mistrovství světa ve Finsku mnohé zaskočil a šokoval. Záhy se však začaly objevovat informace stavící celou věc do jiného světla. Jak totiž redakce eXtra.cz v úterý upozornila, Simonovu odjezdu předcházela potyčka s obráncem Filipem Hronkem. To se nyní také potvrdilo. „Dominika to jako týmového hráče moc mrzí a omlouvá se týmu i vedení,“ uvedla rodina útočníka pro iDNES.cz.

Spekualce o odjezdu útočníka Dominika Simona z hokejového šampionátu ve Finsku jsou nyní potvrzené. Redakce eXtra.cz přišla s informací, že za odjezdem českého kanonýra byl konflikt mezi ním a obráncem Filipem Hronkem. Některé zdroje poté hovořily o špatném psychickém rozpoložení forvarda Anaheimu. Veškeré další spekulace ukončila Simonova rodina. K celé věci se postavila čelem a za incident se omluvila.

Dominik Simon: Potyčka? Nešlo o nic osobního

„Dominika to jako týmového hráče moc mrzí a omlouvá se týmu i vedení,“ uvedla pro iDNES.cz. „I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt. Letošní sezona byla po té minulé, která byla zkrácená kvůli covidu, z pohledu hráče velice náročná. I proto se Dominik z osobních důvodů se štábem české reprezentace dohodl na opuštění šampionátu. Teď je doma, kde odpočívá a dává se do kupy,“ dodala ve svém vyjádření.

Hradbu mlčení prolomil ve středu rovněž trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen. „Omlouváme se, ale vzhledem k tomu, že jde o citlivou osobní věc, nemůžeme se k tomu víc vyjadřovat. Prosíme v tomto směru i vás média, aby respektovala naše rozhodnutí celou záležitost dále nekomentovat. Všichni hráči, kteří tady jsou, a i ti, kteří prošli tréninkovými kempy, patří do naší hokejové rodiny,“ řekl finský kouč.

I v rodině ctíte pravidla

"I v rodině ctíte zásadní pravidla. Tak to děláme taky. Chápeme sledovanost mistrovství světa a snahu o co největší informovanost směrem k našim fanouškům. Ale vše má své limity. Děkujeme za pochopení," dodal k aktuální situaci.

Doufejme, že tato epizoda bude poslední kaňkou na české výpravě a tým se dá na MS opět dohromady. Po nevydařeném zápase s Rakouskem to potřebuje jako sůl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy