Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Konec Andreje Babiše ve Sněmovně? Na sítích vysílá podivné signály, tváří ANO by mohla být Monika

Andrej Babiš se snažil být hodný, ale i tak si neodpustil slovní útok na vládu Petra Fialy.
Zdroj: eXtra.cz/Jiří Masojídek
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
spekulace

Připravuje se Andrej Babiš na konec své politické kariéry? Jeho sociální sítě po drtivé porážce od Petra Pavla doznaly drobných, ale podstatných změn. O velké obměně se podle iDnes.cz šušká i mezi jeho blízkými spolupracovníky a kolegy. Sám Babiš na otázky ohledně své budoucnosti neodpovídá a odkazuje na 8. února, kdy zasedne předsednictvo hnutí ANO. Diskutabilní je také role jeho ženy Moniky v celé situaci.

Občan ČR. Přesně tak se změnily informace o Andreji Babišovi, poraženém kandidátovi na prezidenta, expremiérovi a předsedovi hnutí ANO na jeho twitterovém účtu. Předtím informace uváděly, že Babiš je "poslanec Parlamentu ČR," což je obvyklé označení účtu i u jeho kolegů. V neděli se ale popis ostře sledovaného twitterového účtu nenápadně změnil právě na občana. Značí to snad, že se v Babišově kariéře budou dít změny?

Něco se spekuluje, ale nemůžu to říct naplno. Něco takového samozřejmě naznačil, což jsem tak pochopil, i na tiskovce. Ale opravdu nevím, říkám to na rovinu,“ snažil se zahrát všechny spekulace do ztracena jeden z jeho nejbližších stranických kolegů Aleš Juchelka pro iDnes už ve volebním štábu. Z atmosféry ale bylo cítit, že předseda hodlá po třetích prohraných volbách v řadě bilancovat.

Rebelové půjdou na kobereček

Jedno je jisté. Babiš i jeho věrní se teď budou snažit tvářit, že hnutí ANO je jednotné a žádné rozbroje v něm nehrozí. Štěpit stranu ale nechtějí. "To naprosto nepřipadá v úvahu. ANO je dnes nejsilnější stranou a je velmi, velmi jednotné. To, že jsou jednotky lidí, kteří mají jiný názor, je v pořádku, to je v každé velké straně," říkal ještě v den volební porážky exministr Karel Havlíček výše zmíněnému webu. Už o den později ale naznačoval, že dnes pravděpodobně půjdou největší hříšníci ze Slezska, kteří volili Pavla, na kobereček přímo k předsedovi Babišovi.

Opravdu velkým překvapením voleb je nečekaně silná role Moniky Babišové. I když to Babiše evidentně štvalo, nesla celou prezidentskou kampaň s neskrývanou nelibostí - sice už nerozluštíme, jestli to bylo kvůli kandidatuře jako takové, nebo proti agresivnímu stylu kampaně. Při finálním projevu expremiéra ale bylo vidět, že rozhodně není jen ženou v pozadí, ačkoli tak při kampani (vzpomínáme si třeba na pečení vánočky) mohla vypadat. Seznam Zprávy dokonce spekulují, že by mohla Monika být hlavní tváří ANO pro další roky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy