Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Komplikace s bydlením Petra Pavla. Prezident chce zůstat v Černoučku, expert na bezpečnost je proti

Petr Pavel nechce bydlet na Hradě, ale v Černoučku. Komplikace, říká expert
Zdroj: Profimedia.cz / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Bydlení

Když se už v jednom z předvolebních rozhovorů ptali novináři Petra Pavla, zda v případě zvolení bude jako prezident bydlet na Pražském hradě, sdělil, že tam možná občas přespí. Jinak ale stěhování neplánuje a chtěl by stále bydlet doma, v obci Černouček na Litoměřicku poblíž Roudnice nad Labem. To by však mohlo představovat organizační problém, jak se vyjádřili někteří odborníci pro ČT24.

"Neplánujeme to. Na Hradě budu přespávat, když to bude vyžadovat prezidentský program. Ale když to trochu půjde, pojedu domů," odpověděl Petr Pavel na otázku iRozhlasu, když se ho novináři ptali, zda na Pražském hradě hodlá bydlet. V tom však vidí problém třeba bývalý ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky.

"Možné je všechno, dokonce i úřadovat z vlastního. Ale že by to bylo trvalé, to si osobně představit neumím. I některé státní návštěvy v rámci udržování dobrých vztahů vezmete k sobě domů a cestovat někam daleko od Prahy by bylo složité," řekl v rozhovoru pro ČT24 Miroslav Sklenář.

Pavel má více možností

"Že by třeba dojížděl domů na víkendy, to si představit umím. V Zahradní rezidenci je krásné stavení, říká se mu Domeček, pak Královská rezidence, Prezidentská rezidence a prezidenti Klaus i Zeman využívali shodně Lumbeho vilu," dodává bývalý protokolář. Možností má tedy Petr Pavel nepřeberně.

Redakce eXtra.cz Černouček před druhým kolem voleb navštívila. Opravdu i z hlediska přístupových cest nebo třeba faktu, že ve vesnici je pouze velmi slabý mobilní signál, si tady státnické kolony diplomatických vozidel skutečně představit neumíme. Vše ale bude záviset hlavně na vůli nového prezidenta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy