Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

KOMENTÁŘ: Jurečka dojede na devadesátkové manýry. Party během střelby na univerzitě už se řeší

Marian Jurečka a skandální alkoholický mejdan na jeho ministerstvu.
Zdroj: profimedia, eXtra.cz/David Zápal / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
VYŠETŘOVÁNÍ

Skoro by se chtělo napsat: „No, neříkali jsme to?“ Říkali. Vicepremiér Marian Jurečka se i přes svůj poměrně mladý věk zasekl někde v devadesátkách, kde pomalu platilo, že kdo na pracovišti „nepožíval“, ten jako by v té době ani nežil. Za skandální vánoční večírek, který 21. prosince 2023 nerušeně pokračoval i poté, co svět zaplavily zprávy o střelbě na FF UK, teď jeho ministerstvu kvůli promile na pracovišti hrozí pokuta. Před tou varovala redakce eXtra.cz již dávno, nyní šetření potvrdil iROZHLAS.cz.

Jurečka a spol.: Porušili zákon, eXtra.cz před tím varovalo

Ministr a vicepremiér Marian Jurečka se asi alkoholem na pracovišti moc netrápí. Jinak by se nemohl dívat na to, jak se v budově jeho úřadu pije jako o život. Že se místo truchlení divoce pařilo v době národní tragédie, kdy samozřejmě každý soudný a příčetný měl toto mecheche dávno rozpustit, místo toho trvalo až do noci, to je jedna věc.

Redakce eXtra.cz ovšem již 30. prosince 2023 přinesla varování, že se na mejdanu nepilo jen nealko, a že se to prostě nesmí.

„Ministr, ale i všichni ostatní, kteří byli na místě po čtvrté hodině odpolední, kdy už bylo naprosto jasné, že na místě tragédie (na FF UK – pozn. red.) je spousta mrtvých a zraněných, dopustili porušení zákoníku práce. Když si totiž přečtete jeho aktuální znění na webu Zákony pro lidi, paragraf 106, odstavec 4 a písmeno e) zcela vylučuje (tj. zakazuje) přítomnost alkoholu a návykových látek na pracovišti. Nejen v pracovní době, i mimo ni, kdykoli. Prostě v práci se nesmí za žádných okolností kalit,“ napsali jsme tehdy.

„Jurečka místo práce nechal své podřízené požívat, ať už jídlo, nebo nápoje, neměl politický čuch na to, co způsobí, když to nezarazí, zkrátka zachoval se jako papaláš, který může to, co plebs nesmí, takže by měl z ministerstva okamžitě vysmahnout,“ pokračovali jsme. Připomněli jsme také, jak člen vlády mlžil, vykrucoval se a lhal.


Inspektoři: Šetří alkohol na ministerstvu

Kdyby si náš text přečetli již tehdy inspektoři práce, ušetřili by si dost času a mohli šetřit už od začátku ledna.

„Místně příslušný Oblastní inspektorát práce pro hlavní město Prahu na základě vyhodnocení podkladů a informací poskytnutých ministerstvem práce a sociálních věcí v rámci úkonů předcházejících kontrole přistoupil k zahájení kontroly ve věci takzvaného večírku na ministerstvu práce a sociálních věcí z pohledu možného porušení právních předpisů v oblasti bezpečnosti práce,“ řekl pro iROZHLAS.cz a Radiožurnál mluvčí inspektorů Richard Kolibač. Paradoxně tak šetří svou nadřízenou organizaci.

Jak probíhal večírek na ministerstvu práce a sociálních věcí:


Podle výše citovaného webu za přestupek obecně hrozí sankce od 10 do 50 tisíc korun. Různí zaměstnavatelé v minulosti prý kvůli pití alkoholu na pracovišti dostali pokuty v řádu desetitisíců korun.

Samotnému Jurečkovi nic nehrozí. Přežil mediální bouři i neklid ve straně, podržel ho i premiér. A jako poslanec má imunitu, a žádná pokuta mu tedy nehrozí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy