Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

KOMENTÁŘ: Dycky Ukrajina! Dezinformátoři se pasou na smrti dítěte v Mostě

KOMENTÁŘ: Vražda dítěte v Mostě? Dycky Ukrajina! Dezinformátoři úřadují
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
komentář

Proruští dezinformátoři se neštítí lhát o tragické vraždě chlapečka v Mostě, s úmyslem vrazit do české společnosti další klín. Sociálními sítěmi se šíří xenofobie a poplašné zprávy, označující nepravdivě za pachatele muže ukrajinské národnosti.

Sobotní hrůzná vražda čtyřletého chlapečka v Mostě vyvolala pochopitelně řadu emocí. Těžko něco slušného napsat ke dvěma dospělým mužům, z nichž jeden údajně využije dítěte jako štítu a druhý jej trefí úderem nože do krku, načež oba pokračují v hádce, namísto aby dítěti okamžitě zajistili pomoc.

Dalo se snad bohužel očekávat, že na vlně emocí a kaluži dětské krve pokusí se beze studu sklouznout i proruští dezinformátoři. A tak se skutečně stalo, jak nasvědčují příspěvky plnící sociální sítě, v nichž přispěvatelé pachatele označují lživě za Ukrajince.

Velmi aktivní v tomto ohledu byla na Facebookové stránce Město Most, uživatelka Nika, která mj. píše: „Otec ukrajinského původu bodl do krku svého tříletého syna před 14. ZŠ… Údajně se pohádal s matkou, přeplo mu a odskákal to jeho syn, který nepřežil. Chlapa už chytli, chudák malej,“ načež jinde k příběhu poplašně dodává, že domnělý „Ukrajinec se stále hledá, tak bacha.“ To vedlo k obecnějšímu zamyšlení Denisu: „Pěkný chování Ukrajinců, než by byli rádi, že šli do naší ČR, tak ještě zabíjí lidi! Ostuda velká a krom toho Ukrajinci by se měli vrátit zpátky, odkud přišli! Samý problémy jsou s nimi pořád dokola, ať je to hřiště, ať jsou to obchody, lékárny, všude - hádky a rvačky hrozný!“

„Velmi zlý národ. Mám vlastní zkušenost jako stavař, pracoval jsem s nimi a samé hádky mezi sebou, věčně opilí, několikrát rvačky, hrůza! A nedej bůh, aby jim to někdo řekl, okamžitě vás začnou urážet tou jejich hatmatilkou!“ potvrzuje v reakci na Denisina slova rovněž otevřeně xenofobně Kamil a ještě pro jistotu dodává, že „Ty Ukrajinci mají takové vražedné sklony, to je fakt.“

Dezinformátoři využívají vraždu dítěte

Naštěstí se našla i řada lidí, kteří s těmito lžemi poslali jejich autory tam, kam patří, třeba Radovan, jenž Niku poučil slovy: „Nepiš h**na, když nevíš, jak to bylo.“

Celá věc však poukazuje jasně na to, že proruským lhářům, kteří se snaží vyvolat nenávist mezi českými občany a válečnými uprchlíky z Ruskem napadené Ukrajiny, není svatého vůbec nic, včetně života nevinného dítěte.

A jakkoliv se tito lidé nesnaží přesvědčit již přesvědčené, chtějí takto bezectně ovlivnit smýšlení těch neutrálních, schopných či ochotných uvěřit lžím, jež jim našeptávají do ucha. Dle průzkumu agentury STEM prezentovaného koncem února na Seznamzpravy je spíše nebo vyloženě proti pomoci ukrajinským uprchlíkům dlouhodobě kolem třetiny národa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy