Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Kauza Čapí hnízdo pokračuje: Monika s milionovou kabelkou a další perličky z minulých jednání

Soud s Andrejem Babišem.
Zdroj: Renata Bušková, koláż eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Nejlepší momenty

Soud s Andrejem Babišem kvůli kauze Čapí hnízdo znovu pokračuje. Předminulý týden byl plný nezapomenutelných momentů, například když se Jana Nagyová veřejně omluvila, mlčící Babišova žena Monika přišla k soudu s kabelkou od Hermés za skoro milion korun nebo Babišův syn v teniskách za skoro dvacet tisíc korun. Co dalšího se u soudu dosud přihodilo, pozorovala redakce eXtra.cz na místě.

Expremiér Andrej Babiš čelí obžalobě spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. ​Během jednání byli zváni svědci, kteří měli v kauze vypovídat, a jinak tomu nebude ani tento týden. Jaké byly nejpamátnější momenty z dosavadního průběhu líčení?

Zřejmě nejočekávanější byla přítomnost a následná výpověď Andreje Babiše juniora, který dorazil k soudu v pátek 16. září a šel svědčit proti svému otci. Ovšem Andrej mladší se na to vyfikl velmi stylově, obul boty od značky Balenciaga za více než šestnáct tisíc korun, jak jsme psali v tomto článku.

Babišová s kabelkou za milion

Dalším památným momentem byl příchod Moniky Babišové, která odmítla vypovídat, u soudu seděla celou dobu mlčky a působila jako šedá myška. Opak byl však pravdou. K soudu si totiž vzala slušivý Hugo Boss obleček, který doplnila o jednu z nejdražších kabelek na světě, Kelly od značky Hermés. Černá kabelka z telecí kůže stojí až půl milionu korun, pokud se jedná o již nošený kus. Zcela nová kabelka může dosahovat milionu korun i více, jak jsme psali v tomto článku.

Nagyová se omluvila celé Babišově rodině

K soudu byla předvolána také obžalovaná Jana Nagyová, která se omluvila Babišově rodině. „Chtěla bych se omluvit celé rodině pana Babiše. Pokud čistě někdo teoreticky pochybit měl, tak jsem to byla já,“ uvedla s tím, že ji za tento výrok obhájce nepochválí. Čistě hypoteticky tedy podle ní padá vina na její hlavu, ale u soudu se prý dokáže, že se ničeho nezákonného nedopustila, jak napsaly Novinky.

Jeho vstup do politiky zničil život mnoha lidem

Expremiér Andrej Babiš zase během jednoho soudního jednání uvedl, že tato kauza zničila Nagyové život. „Zničilo to Nagyové život. Nejen jí, ale také například paní Protopopové, která měla bohužel službu, když přivezli mého syna z Psychiatrické léčebny Havlíčkův Brod,“ uvedl Babiš.

„Všichni v místnosti a v České republice dobře vědí, že kdybych nevstoupil do politiky, pak o Čapím hnízdě nikdo neuslyší. Je to účelové trestní stíhání, obžaloba je nepravdivá. Pro paní Nagyovou, která celý profesní život je jednou z největších odborníků na evropské záležitosti, ještě dnes nejsou úředníci na ministerstvech schopni řešit to, co je jí kladeno za vinu," řekl Babiš dále.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy