Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Karlův most obsadil 6. místo mezi nejkrásnějšími památkami na světě

Karlův most
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 12 fotografií
Památka

Karlův most se zařadil mezi nejkrásnější světové památky. Na webu Expats.cz zveřejnili žebříček nejkrásnějších světových památek a Karlův most skončil na 6. místě. Uživatelé Tripadvisoru označili středověký most za "krásný" ve více než 10 000 recenzích. 


Říká se, že krása je v oku pozorovatele, což znamená, že hodnocení destinace na základě jejího vzhledu není zas taková věda. Žebříček sestavený cestovním webem Kuoni vytvořili jednoduše. Podle stránky, která se zabývá cestováním a turismem Tripadvisor, se spočítalo, kolikrát se objevilo přídavné jméno "krásný" ve vztahu ke konkrétní lokalitě.

Karlův most obsadil 6. místo mezi nejkrásnějšími památkami na světě


Pražský Karlův most se umístil na šesté příčce v žebříčku nejkrásnějších památek světa.

Z údajů na cestovním webu vyplynulo, že 10 870 uživatelů Karlův most označilo za krásný. "Je to jeden z nejkrásnějších mostů na světě. Okouzlující a tajemný v noci, s tisíci lidmi ve dne," uvedl jeden uživatel. Ostatní doporučili jít na most brzy ráno, ještě před ohromnými davy lidí. "Obzvláště doporučuji navštívit most, když slunce zapadá, protože je z něj krásný výhled na Pražský hrad," ​radí na webu Expats.cz další.

První místo obsadil New York

Na prvním místě se v Kuoniho žebříčku umístil Central Park v New Yorku s 22 800 označeními. Dále udělaly velký dojem Fontána de Trevi v Římě a Fontána Bellagio v Las Vegas. Ostatní české památky se do žebříčku nedostaly. Nicméně Staroměstské náměstí označilo 8 588 lidí, Pražský hrad 4 862 a katedrálu sv. Víta 4 224 uživatelů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy