Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Karibského premiéra zatkli za obchod s drogami. Byl u otevření Kellnerova luxusního střediska

Policie zatkla premiéra Britských panenských ostrovů  Andrewa Alturoa Fahie
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Drogy

Policie v americkém Miami zatkla premiéra Britských Panenských ostrovů. Obvinila ho ze spiknutí za účelem pašování kokainu a praní špinavých peněz, uvedla agentura AP s odvoláním na americké federální úřady. Předseda vlády Andrew Alturo Fahie je ve vazbě. Policisté společně s ním zadrželi také šéfku přístavů v karibské zemi Oleanvine Maynardovou.

Fahie a Maynardová byli na letišti v Miami, aby se setkali s mexickými obchodníky s drogami, což však byli ve skutečnosti agenti americké Agentury pro potírání narkotik (DEA) v utajení, popsala AP. Podle obžaloby činitelé Britských Panenských ostrovů očekávali 700.000 dolarů (přes 16 milionů korun) za pomoc s pašováním kokainu z Kolumbie do Miami a New Yorku.

Představitelé karibského souostroví souhlasili s tím, aby pašeráci mohli drogy převézt přes přístav na ostrově Tortola, jenž je součástí Britských Panenských ostrovů, vyplývá z obžaloby.

Souostroví si velice oblíbil zesnulý miliardář Petr Kellner, který tamním obyvatelům pomáhal poté, co je zasáhly dva hurikány krátce za sebou. Na jednom z ostrovů dokonce vybudoval středisko Saba Rock, u jehož otevření byl podle portálu BVI Beacon mimochodem i zatčený předseda vlády Fahie.

Ostrovy patří Británii

Britské Panenské ostrovy s přibližně 35.000 obyvateli jsou britským zámořským územím v Karibiku. Nacházejí se východně od Portorika a Amerických Panenských ostrovů. Královnu Alžbětu II. reprezentuje guvernér, kterého jmenuje panovnice. Premiér stojí v čele vlády a vybírají ho obyvatelé ostrovů ve volbách společně se členy parlamentu.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy