Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Kajínek o zásahu na univerzitě: Nechali ho střílet do lidí minimálně 14 minut, tvrdí

Jiří Kajínek se vyjádřil k policejnímu zásahu.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 12 fotografií
Vyjádření

Ke čtvrtečnímu masakru na Filozofické fakultě se vyjádřil i propuštěný vězeň Jiří Kajínek. Podle něho to Policie ČR úplně tak nezvládla, jak analyzoval ve svém videu na YouTube. Kritikou rozhodně nešetřil.

Jiří Kajínek pečlivě sledoval a nadále sleduje tragédii, ke které došlo ve čtvrtek na Filozofické fakultě v Praze. Čtyřiadvacetiletý David K. tam postřílel několik studentů, poté se promenádoval po ochozu budovy a střílel do náhodných kolemjdoucích. Nakonec se sám zastřelil, jak už eXtra.cz několikrát informovala. A přestože Policie ČR situaci nakonec zvládla, tak bývalý vězeň si není úplně jistý, jestli včas.

Krizové linky

Krizová linka SPIS pro blízké a pozůstalé:

227 272 225

Linka bezpečí pro děti a mládež:

11 61 11

Linka první psychické pomoci:

11 61 23

Modrá linka:

608 902 410 nebo 731 197 477

Pražská linka důvěry:

222 580 697

In IUSTITIA

773 177 636 nebo 800 922 922


"Kdyby to policie včas zachytila, tak by se nic z toho nemuselo vůbec stát. Viděli jste různé záběry z toho střílení i některé reakce. Poté nám policie ukázala časový sled událostí, kde jsme se dozvěděli, že policie dávno věděla, že ten hoch jede do města a chce udělat, co udělal. Navíc také zasahovali v Celetné, ale střelec se objevil na Palachově náměstí, to už je taky špatně," analyzuje Jiří Kajínek celou situaci a policejní zásah ve videu na svém YouTube.

Kajínek dále zmínil, že policie je pro český národ nezbytná a určitě prý nechce být za anarchistu. Se zvládnutím masakru na fakultě ale nesouhlasí. "To, co se odehrálo na Palackého náměstí, je podle mého blamáž. Podle záznamů, které jsou k dohledání, si můžete zjistit, že policie umožnila střelci minimálně 14 minut, aby střílel do lidí," pronesl svůj názor Kajínek.

Video zásahu na FF UK:


Názory Rakušana či policejního prezidenta

Přitom policejní prezident Martin Vondrášek několikrát uvedl, že Policie ČR situaci zvládla dobře. Dokonce kdyby nebylo tak rychlého zásahu, tak by tragédie mohla dopadnout hůř. „Byl jsem před chvílí na místě hrůzného činu, viděl jsem obrovský arzenál zbraní a střeliva v budově fakulty. Nebýt rychlého zásahu policie, tak by obětí bylo násobně více. Když útočník střílel z římsy, policisté opětovali palbu a udělali vše, co bylo v jejich silách,“ řekl Martin Vondrášek, jak citoval deník iDNES.cz. A k tomuto názoru se přiklání například i ministr Vít Rakušan. "Prosím, dbejte pokynů policie, situace je vážná. Jedu přímo na místo, abych se seznámil se situací," napsal v dané chvíli Rakušan na sociální síti X.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy