Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Po Kadyrovovi se slehla zem, jeho šestnáctiletý syn mezitím nabývá moc. Putin mu udělil významnou roli ve své armádě

Adam Kadyrov: Syn čečenského vůdce dostal další funkci v ruské armádě
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
dědic trůnu?

Ramzan Kadyrov se už pořádně dlouho neobjevil na veřejnosti a signály, že se jeden z jeho synů brzy chopí vlády, se stále množí.  Adam Kadyrov, který nedávno oslavil teprve šestnácté narozeniny a v průběhu roku se objevilo video, jak bije ukrajinské vězně, teď dostal další funkci. Byl jmenován pozorovatelem v praporu, který je regulérní součástí ruské armády. Informuje o tom agentura Reuters.

Adam Kadyrov se před nedávnem stal šéfem bodyguardů svého otce. Mladík už několik měsíců sbírá různá vyznamenání, kamery také zachytily tehdy ještě patnáctiletého chlapce, jak dostává metál za zásluhy o Karačajsko-Čerkesko, jednu z ruských autonomních republik, která sousedí s Gruzií. Jak se patnáctiletý chlapec zasloužil o blaho jedné z postsovětských republik, však již média neuvádějí. "Je příkladem, jak bránit víru a pravdu," uvedl hlavní islámský duchovní republiky.

Sbírá funkce jako běžícím na páse

Teď dostal Adam Kadyrov další funkci. Byl jmenován pozorovatelem v novém praporu, který je součástí sil ruského ministerstva obrany, jak uvádí agentura Reuters. Adam Delimchanov, který vede čečenskou národní gardu, řekl, že mladý Kadyrov je kurátorem ve střeleckém praporu ruské pěchoty. Ten přitom vznikl teprve začátkem tohoto měsíce.

"Toto jmenování bylo přirozeným výsledkem Adamových významných služeb při prosazování náboženských, rodinných a kulturních hodnot našeho lidu," uvedl Delimchanov, který je na Telegramu považován za druhého nejvyššího úředníka Čečenska po Kadyrovovi.

Achmat je v pozadí

Nejdříve to vypadalo, že bude hlavní postavou další generace Kadyrovců Achmat, který se začátkem roku dokonce setkal s Vladimirem Putinem. V poslední době však byl Achmat naprosto "upozaděn" a Adam se dere na společenském žebříčku prudce nahoru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy