Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kadyrov zuří kvůli ztrátě cenného hřebce: Nevěřím na náhody, řekl a vysmál se české policii

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.
Zdroj: Profimedia
Ztráta koně

Ramzan Kadyrov (46) zuří. Ze stáje v Krabčicích byl ukraden jeho oblíbený hřebec, čečenský vůdce se vysmál české policii. Jak píše web Slobodna Dalmacija, nelze vyloučit, že ho ukradl některý z jeho mužů, sám Kadyrov se však tváří, že s tím nemá nic společného. Česká policie stále pátrá po informacích, které by je mohly dovést k ukradenému dostihovému koni jménem Zazu. 

Kůň Zazu zmizel z hřebčína Darhorse u města Roudnice nad Labem, asi padesát kilometrů severně od Prahy. Podle dostupných informací patřil čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi, který momentálně kvůli ztrátě milovaného koně zuří, jak píše zahraniční web Slobodna Dalmacija.

„Ukazuje se, že Zazu byl ukraden neznámými osobami. Jak je to možné? Drželi ho na nějakém odlehlém statku, aby ho mohli tak snadno sebrat? Kde je zabezpečení? Kde je chrabrá policie s demokratickými a pokročilými vyšetřovacími technikami? V naší republice můžete nechat v noci otevřené auto a pak sankcionovaného koně někdo vyvede ze stáje a strážci zákona se to dozvědí až po pár dnech,“ napsal čečenský vůdce na síť Telegram, jak informují Seznam Zprávy.

Kůň je prý první oběť sankcí

Vládce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov označil svého koně za první oběť sankcí, které zavedl Západ už v roce 2014 v reakci na ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym. Hodnotu koně vyčíslil na nejméně deset milionů dolarů (asi 224 milionů Kč).

Podle úterního sdělení české policie ukradl neznámý pachatel koně zřejmě v noci z pátku na sobotu ze stáje v Krabčicích u Roudnice nad Labem na Litoměřicku. Policisté nyní pátrají po zloději i ukradeném anglickém plnokrevníku, jehož hodnota je podle policie bezmála 400 000 korun.

„Je škoda, že krásné a ušlechtilé zvíře trpí. Trápím se, že by se Zazu mohl dostat do nesprávných rukou,“ uvedl dnes Kadyrov na Telegramu.

Kadyrov nevěří na náhody

Zatím neznámí zloději odstranili z posuvných dveří stáje jisticí řetěz s karabinou a chovného hřebce odvedli. Šestnáctiletý hnědák má na čele znak ve tvaru nepravidelné hvězdy bílé barvy a část pravé zadní nohy pod spěnkovým kloubem je rovněž barvy bílé.

Kadyrov se také ohradil proti snižování hodnoty svého koně. Hodnota, vyčíslená českou policií v přepočtu na 18 000 dolarů, je podle něj uměle snížená a souvisí prý nejspíše „s jakýmisi finančními machinacemi“, vždyť „Zazu stojí nejméně deset milionů dolarů“. Závěrem Kadyrov zdůraznil, že nevěří na náhody a nevěří ani v existenci tak jedinečných zlodějů, kteří jsou natolik hloupí, aby ukradli koně ze sankčního seznamu, a tak mazaní, aby je policie nevypátrala.

Server Jezdci.cz uvedl, že hřebce koupil Kadyrov v roce 2012. Celkem absolvoval 36 dostihů, devětkrát zvítězil a získal tak přes 1,2 milionu eur (v přepočtu přes 28 milionů korun).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy