Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kadyrov vyzdvihuje násilnost dospívajícího syna. Připravuje si krvavého nástupce, tvrdí odborníci

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
čečna

Mnoho otců se snaží chránit své děti a zakrýt jejich zločiny a špatné jednání. Ne však Ramzan Kadyrov. Čečenský vůdce jedná opačně a vyzdvihuje brutalitu svých synů. Podle odborníků, které cituje The Guardian, může jít o jakousi strategii, jak upevnit jejich postavení a udržet je u moci, pokud by náhodou zemřel.

Není to tak dávno, co se Ramzan Kadyrov chlubil násilnickým počínáním svého tehdy patnáctiletého syna. Adam je zachycen na videu, jak brutálně kope a mlátí mladého Ukrajince, který byl zadržen, kvůli údajnému spálení kopie koránu, připomíná Daily Mail. Čečenský vůdce, který záběry sdílel na Telegramu, následně prohlásil, že je na svého potomka více než hrdý.

Podle odborníků, které cituje The Guardian, jde o určitou strategii ze strany Kadyrova. Ukazování brutality jeho potomků má odradit veškerou konkurenci v případném boji o moc. Navíc chce dokázat, že nová generace je připravena plně otce nahradit. "Kadyrov se snaží pomoci svým dětem na začátku jejich politické kariéry, připravit je," řekl Abubakar Jangulbajev, opoziční aktivista v exilu. Ben Noble z University College London také v počínání Ramzana vidí snahu posílit pozici své rodiny.


Dětství plné brutality

Adam, který se stal před nedávnem šéfem ochranky svého otce, byl za své činy navíc několikrát odměněn. Mladík například obdržel metál za zásluhy o Karačajsko-Čerkesko. Navíc byl jmenován pozorovatelem v novém praporu, který je součástí sil ruského ministerstva obrany, jak uvedla před časem agentura Reuters.

Kadyrov však nemá jen Adama, ale i staršího syna Achmata. Nejdříve to vypadalo, že právě on bude hlavní postavou další generace Kadyrovců. V poslední době však byl Achmat naprosto "upozaděn" a Adam se dere na společenském žebříčku prudce nahoru.

"Pro mě je způsob, jakým je Adam vychováván, naprosto pohoršující. Je to mladý chlapec, který je vychován v násilí a bezpráví a který je chválen za to, že se do brutálního chování zapojuje," prohlásila Táňa Lokšina z Organizace pro lidská práva.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy