Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kadyrov se nespokojí s obyčejnou uniformou. Nosí blůzu od Vuittona za 55 tisíc

Kadyrov se ukázal v maskáčích od značky Louis Vuitton za desetitisíce
Zdroj: Profimedia.cz / Louis Vuitton
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
oděv

Ač se to nezdá, Ramzan Kadyrov je módní guru. I když se nechává vykreslovat jako velký tvrdý válečník, při oblékání si potrpí na luxusní kousky. Jeho nejnovější fotky na Twitteru svědčí o tom, že tam, kde normální voják dostává uniformu v přepočtu za pár stokorun, on musí mít to nejlepší. Kamera ho zachytila v módní blůze od známé značky za desítky tisíc. Už předtím se přitom ukázal v botách na podpatku od luxusního výrobce.

O Kadyrovově vytříbeném vkusu už jsme psali několikrát. Poprvé to bylo hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu, kdy se ukázalo, že místo vojenské obuvi, kterou fasují jeho čečenští spolubojovníci, je jeho nožka poněkud náročnější – sám si totiž potrpí na něco mnohem luxusnějšího. Když Ramzan Kadyrov čečenské muslimské bojovníky na Ukrajinu posílal, objevil se na ceremoniálu v botách, které byste spíše než v bojové zóně čekali na promenádě v Miláně. Boty značky Prada, které vzdáleně připomínají kanady na podpatku a za pánské je lze označit jen s notnou dávkou představivosti, stojí 33 tisíc korun.

Kadyrov se zřejmě v trendu luxusních uniforem rozhodl pokračovat. To, co vypadá na fotografiích jako obyčejná vojenská blůza, totiž zdáním klame. Na videu, které zveřejnil na svém telegramovém kanálu a v němž zapózoval ve zmiňovaném svršku, totiž oblékl unisex blůzu od značky Louis Vuitton, která stojí 2370 dolarů, v přepočtu téměř 55 tisíc korun. To je na bojové oblečení poměrně dost.

Obyčejní vojáci bojují v mokasínách

O to víc bizarně to zní v kontextu toho, že Ramzan Kadyrov se nikdy na žádné bojiště nedostane, a zatímco on si kupuje blůzy za desítky tisíc korun, někteří ruští vojáci dostávají zbraně, které jsou více než století staré nebo jsou nuceni narukovat v naprosto nevyhovující výstroji. Byli dokonce natočeni, jak do bojů míří v mokasínách. Módní výstřelky jednoho z jejich lídrů se tak u obyčejných vojáků nesetkávají s pochopením.

Kadyrov není ale jediným ruským pohlavárem, který si rád oblékne luxusní kousky. Zálibu v drahém oblečení má i Vladimir Putin. Na stadionu, kde jeden z jeho projevů k armádě sledovalo deset tisíc lidí, pochválil ruská vojska v luxusním kabátu značky Loro Piana za 315 tisíc korun. Průměrný Rus by na takový kabát vydělával více než dva roky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy