Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kadyrov po dlouhé době vylezl a hned se ztrapnil: Vychválil ruskou obranu, ta vzápětí selhala

Trapas Ramzana Kadyrova: Vychvaloval ruskou vojenskou techniku, ta vzápětí selhala
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Kadyrov

Ramzan Kadyrov se po dlouhé době objevil v mezinárodních médiích. Vůdce Čečny se přesvědčil o tom, že vychválit jakoukoliv část ruské armády může člověka přivést k pěknému trapasu. Ve videu, které koluje na sociálních sítích, totiž přechválil protileteckou obranu, která prakticky ihned po jeho větách fatálně selhala, když nedokázala zničit ukrajinské drony.

Ramzan Kadyrov se před časem úplně stáhnul z dosahu médií a chvilku se dokonce spekulovalo o jeho zdravotním stavu. Pak se však objevily fotky z voleb ruského prezidenta, kterých se Kadyrov zúčastnil, a teď se dokonce objevil v televizi. Na záběrech nevypadá už tak otekle, a dokonce se zdá, že shodil nějaké to kilo. Jeho vitální vzhled však bohužel zastínilo to, co říkal, když došlo na diskusi o ruské protiletecké obraně, na kterou přišla řeč při jednom z rozhovorů.

Rusko prý zastaví 5 tisíc letadel

"Zeptal jsem se Rusů, kdo kontroluje jejich protileteckou obranu, co by dělali, kdyby letadlo narušilo jejich teritorium. Odpověděli, že i kdyby pět tisíc letadel napadlo naše území ve stejný čas, všechny by je sestřelili jedním stisknutím tlačítka, to jsou jejich schopnosti. Tak silná je naše protiletecká obrana," říká Kadyrov pozorně naslouchajícím hostům a moderátorovi pořadu. Video s anglickými titulky na síti X zveřejnil náměstek ukrajinského ministerstva vnitra Anton Geraščenko.

Kadyrovova slova však byla záhy zpochybněna. Jen o pár hodin později totiž zničily zřejmě ukrajinské drony továrnu v Tatarstánu, území ležícím neuvěřitelných třináct set kilometrů od ukrajinských hranic, jak uvedl analytik Giorgi Revishvili na síti X. Nemuselo přitom jít ani o oněch pět tisíc letadel, stačily dva drony o rozpětí křídel ani ne pět metrů. Video z probíhajícího útoku mluví za vše. Bezpilotní letouny zřejmě poničily továrnu na úpravu íránských dronů Shahed, která leží ve speciální ekonomické zóně ve městě Alabuga.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy