Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Je tohle nástupce, kterého si vybral sám Putin? Kdo je záhadný Dimitrij Kovalev?

Dimitri Kovalev: Kdo je záhadný nástupce Putina
Zdroj: twitter.com
+ Další 4 fotografie
spekulace

Dimitrij Kovalev je člověk, jehož jméno neuslyšíte skoro v žádných zprávách. Přesto se o něm v zákulisních debatách hovoří jako o člověku, který by mohl nahradit Vladimira Putina po jeho dobrovolném či nedobrovolném konci v čele Ruské federace. První spekulace o tom, že by Kovalev mohl být nový nástupce, se objevily před dvěma týdny po několika fotkách z ruské vojenské přehlídky ke Dni vítězství. Píše o nich zpravodajský server Medusa a rozsáhlá diskuze se odehrává i na Twitteru.

Vladimir Putin si zřejmě zvolil nástupce, hlásaly titulky po celém světě, když média obletěly fotky velmi důvěrně vypadajícího rozhovoru Putina a do té doby poměrně neznámého tmavovlasého mladého muže. Média si okamžitě všimla toho, že se k sobě oba muži chovali podezřele vlídně a podle jejich výrazů to vypadá, že je pojí jistý druh přátelství. Okamžitě po uveřejněných záběrech se hlavně na Twitteru rozhořela žhavá debata, že Putin si možná vybral svého nástupce.

Tajemný Dimitrij Kovalev

Dimitrij Kovalev je šéf jednoho z oddělení prezidentské kanceláře a podle zákulisních informací má s prezidentem Ruské federace velmi vřelý vztah. Igor Suško, aktivista a překladatel, který se velmi angažuje v čtení podobných informací mezi řádky, na svém twitterovém účtu tvrdí, že podle dokumentů FSB, které má k dispozici, si měl Kovaleva vybrat právě sám Putin.

Spekulace o Putinově nástupci se objevují stále častěji. Rusko-lotyšský server Medusa uveřejnil článek, který uvádí, že s Putinem už není v Rusku spokojen vůbec nikdo. Odpůrci války mu zazlívají celou akci na Ukrajině, její přívrženci zase to, že jeho postup v sousední zemi není dostatečně tvrdý. Celý svět tak s napětím sleduje, co se v Rusku bude dít. Jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, vývoj situace může být náhlý a překotný.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy