Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Jakub Železný a jeho hysterák: Moderátorova hádka se strážníky vyvolala bouřlivé reakce

Jakub Železný
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
kauza

Výstup moderátora Jakuba Železného během řešení jeho přestupku se strážníky se už dočkal mnoha reakcí na sociálních sítích i mimo ně. Vše odstartovalo video sdílené pražskou Městskou policií, které ukazovalo arogantního řidiče, dohadujícího se u původně banálního přestupku. Železný nakonec na svém Twitteru přiznal, že jde o něj, přičemž se hájil tím, že řešil těžkou životní situaci. Na jeho výstup nyní reagují lidé a vznikají i satirické memy.

Video s agresivním mužem, hystericky reagujícím na strážníky, sdílela na sociálních sítích Městská Policie Praha. Už od počátku bylo podle hlasu mnohým jasné, že jde o známou televizní tvář. Ačkoliv Jakub Železný i mluvčí České televize zprvu na dotazy nereagovali, nakonec moderátor přiznal, že na místě byl skutečně on.

„Včera mě ‚přepadla‘ bulvární TV (její právo) k jakémusi videu. Nechápal jsem. Tak jsem dnes zhlédl: Vteřina, kdy se dozvíte: blízký se neuzdraví. Zastavíte. Blbě. Strážník hned řve. Pak zapne kameru. (A městská policie video sestříhá). I tak měla má reakce být jiná! Mrzí mě to, omlouvám se,“ napsal na svém Twitteru.

Úmrtí v rodině neospravedlňuje arogantní výstup, píšou lidé

Video bylo podle serveru Novinky.cz pořízeno už minulý rok. Nařčení z účelově sestříhaného videa strážníci odmítli. „Ve chvíli, kdy muž vystoupil z auta, strážník zapnul kameru (jasně je slyšet ze zvukového signálu). Rozhovor z auta, který tomu předcházel, je z tzv. přednahrávání, jedná se o dobu cca 90 vteřin, než strážník na kameře zapne záznam. Kamera po celou dobu směny nahrává do nekonečné smyčky uvedených 90 vteřin,“ řekla Novinkám jejich mluvčí Irena Seifertová.

Na Železného incident už se mezitím vyrojilo množství reakcí. Většina z nich jednání moderátora odsuzuje. „Ano, na videu jsem já a mé chování je neodpustitelné. Omlouvám se, to by znělo mnohem lépe než tento tweet,“ píše například pod Železného příspěvkem na Twitteru Michal Šoltys.

„Úmrtí vašeho bratra je mi líto a dodatečně vyjadřuji upřímnou soustrast, ale toto jakkoliv nemůže omluvit váš výstup v onom videu. Zkuste se někdy vrátit nohama na zem. Ta vaše stupňující se arogance už se nedá přehlédnout, ač vás jako nesmlouvavého moderátora uznávám,“ přidává se Petr Šunič.

Železný by si měl odpočinout

„Může se to stát každému z nás. Stačí chvilka a zareagujeme v nějaké situaci nevhodně. Důležité je nezapírat, přiznat chybu a omluvit se. Jen osobní vzkaz, je poslední dobou vidět, že toho je na vás hodně. To i při vystupování v TV. Vezměte si chvilku volna a odpočiňte si,“ radí mu pak starosta obce Tetín Matěj Hlavatý.

„Jak Železný zapírá, že by měl jakýkoliv konflikt s policií, aby pak nasedl do toho samého auta, které je na videu, a o par hodin později teda přiznal, že měl s policajty nějaký konflikt, protože ZROVNA na přechodu se dověděl smutnou zprávu o příbuzném, to patří do zlatého fondu,“ píše Daniel Zeman.

Vratislav Blažek udělal na Twitteru rovnou anketu s otázkouČlověk se dozví smutnou zprávu o příbuzném. Co udělá?“ V době psaní tohoto textu vítězila s 81 % varianta „40min hádka s Městskou policií“ nad variantou „zavolá rodině příbuzného“ .

Novinář Jakub Zelenka si pak pokládá otázku, proč strážníci vypustili inkriminované video až nyní. Stejně nechápu, proč tiskáč měšťáků hodí ven x měsíců staré video z nějakého incidentu... Podle jakého klíče videa vybírají? Ta neuvedená datace nadělala strašně zmatku,“ napsal na Twitteru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy