Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Izrael ukázal důkazy zvrácenosti Hamásu: Slovníček jako návod k pohlavnímu zneužívání žen

Izraelští vojáci obhlížejí trosky budov po útoku Hamásu.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
válka v izraeli

Izrael odhalil dokumenty označované jako „plány Hamásu“, jež obsahují překlady z arabštiny do hebrejštiny a naznačují plánování „systematického pohlavního zneužívání žen“ teroristickou skupinou. Židovský stát tvrdí, že tyto dokumenty jsou důkazem válečných zločinů spáchaných Hamásem, píše britský list Daily Mail.

Dokumenty mají obsahovat arabsko-hebrejský slovníček se sexuální terminologií. Izrael sdílel přibližně padesátku překladů na svém oficiálním účtu s tvrzením, že jsou důkazem válečných zločinů Hamásu. „2. listopadu byl v Izraeli objeven arabsko-hebrejský transliterační slovníček patřící Hamásu, který obsahuje sexuální terminologii, včetně výrazu ‚sundej si kalhoty‘. Tento důkaz naznačuje, že teroristé z Hamásu plánovali systematické znásilňování izraelských žen. Jedná se o válečný zločin,“ uvádí se v příspěvku na síti X.


Mein Kampf mezi osobními věcmi

Organizace s názvem Lahav 433, označovaná jako „izraelská FBI“, během aktuální invaze shromažďuje důkazy o sexuálních útocích. Vyšetřování je součástí snahy policie stíhat teroristy Hamásu dopadené během útoků ze 7. října, při nichž zahynulo více než 1 400 Izraelců.


Svědecká výpověď jedné ženy pak popisuje hromadné znásilnění Izraelky ze strany teroristů Hamásu. Jeden z útočníků ji údajně dokonce střelil, zatímco s ní ještě souložil. Daily Mail připomíná, že zprávy o sexuálním násilí během útoků na osady se zakládají na svědectvích a faktech shromážděných izraelskou policií.

Prezident Izraele Jicchak Herzog uvedl, že v severní Gaze byl nalezen arabský výtisk Hitlerova nechvalně proslulého spisu Mein Kampf (Můj boj) mezi osobními věcmi jednoho z teroristů. Kniha údajně obsahovala poznámky, zvýrazněné části a poznámkové lístky, což podle Izraele naznačuje studium protižidovské ideologie Adolfa Hitlera a dalších nacistických představitelů ze strany Hamásu.

Válka v Izraeli

Válku v Izraeli rozpoutalo v sobotu 7. října 2023 palestinské radikální hnutí Hamás, když provedlo rozsáhlé útoky z Pásma Gazy.

Mohlo by vás zajímat:

Hamás | Izrael | Palestina | Pásmo Gazy | Jeruzalém | Blízký východ | Hizballáh | Benjamin Netanjahu | Válka na Ukrajině 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy