Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Islámský stát hrozí Evropě. Zabijte je všechny, volají teroristé a zveřejnili grafiku se stadiony Ligy mistrů

Bojovníci Islámského státu.
Zdroj: Profimedia
varování

Teroristé z organizace Islámský stát v pondělí zveřejnili výhrůžný plakát, na němž znázornili čtyři stadiony, kde se v tomto týdnu budou hrát zápasy fotbalové Ligy mistrů. V grafice, na kterou upozornil španělský list El Confidencial, je zobrazen muž se samopalem a slova „Zabijte je všechny“. Ve Španělsku kvůli tomu panuje druhá nejvyšší pohotovost.

Teroristická organizace Islámský stát (IS) zveřejnila výhrůžnou ilustraci, ve které vyzývá k útokům na stadiony, kde se dnes a ve středu odehrají fotbalové zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. Informoval o tom španělský list El Confidencial. Hrozba se týká stadionů v Paříži, Londýně a Madridu, které očekávají desítky tisíc fanoušků.

Média spřízněná s organizací Islámský stát začala šířit grafiku, na které je zobrazen zakuklený muž se samopalem v ruce a napsané názvy stadionů, kde se hrají fotbalové zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů. "Všechny je zabijte," vyzývá nápis na ilustraci potřísněné červenou barvou.

Úřady jsou v pohotovosti, děsí se opakování útoků z Moskvy

Zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů se odehrají dnes a ve středu na dvou stadionech v Madridu a také v Londýně a Paříži. Španělské úřady nesdělily, že by měly nějaké konkrétní poznatky o možných útocích. Podle odborníků by však ilustrace mohla oslovit takzvané osamocené útočníky a radikály.

Ve Španělsku v současnosti panuje druhý nejvyšší stupeň protiteroristické bdělosti. Zápasy v Madridu bude podle informací stanice TVE chránit rozsáhlý aparát ze zhruba 3000 policistů, strážníků a soukromých hlídačů. Úřady se rozhodly bezpečnostní opatření posílit i v souvislosti s březnovým útokem u Moskvy, ke kterému se Islámský stát přihlásil. Při střelbě v komplexu Crocus City Hall zahynulo přes 140 lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy