Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka

Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka
Zdroj: Kosyka
investiční společnost

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) se stala novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka, která se věnuje průmyslové výrobě kabelových svazků a konektorů pro přední výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatelů v oboru automotive v Německu, Švýcarsku i České republice. Devadesátiprocentní obchodní podíl koupila do svého private equity fondu Central Europe Industry Partners II., zbývajících deset procent patří koinvestorovi Hoffmann Investments. Nový vlastník chce společnost Kosyka podpořit v dalším firemním růstu jak co do počtu odběratelů, tak prostřednictvím nových akvizic dalších výrobců kabelových svazků v České republice a na Slovensku.

„Naše společnost prostřednictvím investičních fondů pomáhá rozvíjet firmy ve střední Evropě. První kontakt se společností Kosyka jsme navázali zhruba před čtyřmi roky, z tohoto hlediska se jedná o jednu z našich dlouhodobě rozvíjených akvizičních příležitostí. Velmi důležitou roli hrál také náš několikaletý vztah s majitelem firmy panem Martinem Saitlem, který zůstává na pozici jednatele a pomůže nám firmu bezpečně převzít,“ říká Ondřej Benáček, řídící Partner CEIP.  

Jihlavská firma Kosyka působí na trhu od roku 1995 a specializuje se na montáž konektorů a výrobu kabeláží pro spotřební elektroniku, automobily a další průmyslová odvětví. Jejími cílovými zákazníky jsou primárně přední výrobci průmyslových strojů, medicínských přístrojů a dodavatelé automotive nejen v České republice, ale také v Německu či Švýcarsku. V roce 2022 firma vykázala tržby ve výši 290 milionů. Nový generálním ředitelem společnosti se stal zkušený manažer Radovan Putna.

Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka


Na úspěšné transakci se podílel Martin Šubrt a Vladimír Hejduk z advokátní kanceláře Rowan Legal, která zajistila kompletní právní a daňové poradenství, a dále společnost VGD, která provedla finanční prověrku. Prostředky pro financování, jejichž součástí je rovněž následný rekapitalizační úvěr a provozní financování, poskytla UniCredit Bank. 

Jihlavská firma Kosyka je v pořadí druhou společnosti, kterou CEIP nakoupil do private equity fondu Central Europe Industry Partners II od jeho založení v prosinci 2022. První byla společnost AMiT, která se věnuje vývoji a výrobě elektroniky pro vlaky a tramvaje a také řídicím systémům a elektronice pro průmyslovou a dopravní automatizaci a pro automatizaci budov. Fond má pod správou 1 miliardu korun a do konce letošního roku plánuje tento objem navýšit na 1,75 miliardy a fond pro investory uzavřít.

Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka


Související články

Další články

Nejnovější kauzy