Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ilona Csáková opět vyvolává kontroverze: Zastala se děkana Ševčíka, který se zapojil do rvačky u muzea

Ilona Csáková: Zpěvačka se zastala děkana Ševčíka, který demonstroval na Václaváku
Zdroj: Profimedia/Herminapress/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
kauza

Po předsedovi krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáši Vandasovi se kontroverzního děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka zastala také zpěvačka Ilona Csáková. "Ve skutečnosti se zde veřejně a bez morálních skrupulí na základě pouhých domněnek, fabulací, lží dehonestují a vyhazují či odvolávají ze svých zaměstnání slušní lidé," napsala Csáková na svém Facebooku. Zpěvačka na sebe upozornila už během koronavirové pandemie, kdy šířila dezinformace a řadila se mezi antivaxery.

Děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík čelí výzvám k odstoupení a organizují se proti němu demonstrace studentů. Zároveň se za něj postavily některé kontroverzní osobnosti. Po předsedovi krajně pravicové DSSS Tomáši Vandasovi se Ševčíka otevřeně zastala i zpěvačka Ilona Csáková.

"Říkám si - a věřím, že nejenom já - proboha, KDE to žijeme? Na jednu stranu se hlásá, jak je naše země 30 let po sametové revoluci bezpečná, demokratická, v rozkvětu a bezpečná - a oproti tomu, ve skutečnosti, se zde veřejně a bez morálních skrupulí na základě pouhých domněnek, fabulací, lží dehonestují a vyhazují či odvolávají ze svých zaměstnání slušní lidé?!" ptá se zpěvačka ve statusu na Facebooku.

Možné odvolání Ševčíka podle ní "už vůbec neodpovídá předkládaným do médií vypouštěným a “hlásajícím” frázím o “demokratické a bezpečné” zemi".

Šířila dezinformace

"Ano, vím, že ten, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde! Ovšem také vím, že pokud kdokoli rozhoduje o životním osudu druhého člověka, měl by tak činit bez sebemenších emočních vlivů (závist, nesympatie…) a především pak na základě zcela relevantních informací a důkazů! V tomto případě tomu tak ale, podle mého čistě laického a selského rozumu, absolutně není. A opravdu je velmi, velmi špatné, neetické a naprosto amorální “odsoudit a potrestat” kohokoli pouze na základě někým záměrně vytvořené fabulativní a urážlivé nepravdy," končí Csáková obhajobu muže, který opakovaně šířil dezinformace.

Dlužno dodat, že sama zpěvačka už v minulosti také šířila lživé zprávy. Zejména v době koronavirové epidemie, kdy se zařadila mezi antivaxery a opakovaně vystupovala proti epidemickým opatřením. „Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO,“ napsala v roce 2020 Csáková.

Ševčík se připletl k útoku na muzeum

Ševčíka vyzval k rezignaci rektor školy Petr Dvořák poté, co veřejnost obletěly fotografie Ševčíka na sobotní protivládní demonstraci v blízkosti útočníků, kteří se snažili ukrást ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea a prali se s policií. Jeho rezignaci kromě studentů, kteří svolali na středu demonstraci, žádá i ministr školství Vladimír Balaš. Podle něj Ševčík představuje pro univerzitu reputační problém.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy