Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Identita atentátníka odhalena: Na slovenského premiéra Fica střílel básník Juraj Cintula

Atentát na Roberta Fica: Střílel na něj jednasedmdesátiletý básník Juraj Cintula
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
střelec

Deník Plus JEDEN DEN dnes přišel se šokující informací, že slovenský premiér Robert Fico byl několikrát postřelen a ve vážném stavu byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Veřejnost už nyní zná i identitu atentátníka, kterým je podle TV Markíza jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula. 


Básník atentátník

Předseda vlády Slovenska, Robert Fico, byl po dnešním atentátu ihned vrtulníkem transportován do nemocnice a jeho zdravotní stav je vážný. Premiér byl po jednání vlády před domem kultury v Handlové podle informací deníku Plus JEDEN DEN několikrát střelen.

Televize Markíza nyní zveřejnila identitu atentátníka. Mužem, který na politika až pětkrát vystřelil, čímž mu způsobil průstřel ruky a břicha, je jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula z města Levice na jižním Slovensku, který měl podle dostupných informací střílet z legálně držené střelné zbraně.Střelce zadrželi

Cintula byl ihned po atentátu zadržen. Zatímco o těžce raněného Fica se postarala jeho ochranka, na střelce se vrhnula skupina složená z několika mužů, kteří se nacházeli v blízkosti incidentu. Na sociální síti X bylo dokonce zveřejněno video, kde je spisovatel pacifikován.

Podle webu Plus 7 dní ke střelbě došlo v davu, kde bylo nejprve slyšet volání: "Robo, pojď sem." Nejprve se zdálo, že chce politikovi pouze někdo potřást rukou, najednou se ale ozvala střelba.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy