Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hrůzná vražda miminka v Kroměříži: Dítě někdo odhodil do kontejneru, tělíčko hledají

Novorozenec byl nalezen v kontejneru. Policie vyšetřuje případ jako vraždu.
Zdroj: Policie ČR
zprávy

Policisté v Kroměříži prověřují smrt novorozence, kterého někdo odhodil do kontejneru. Případ kvalifikovali jako trestný čin vraždy. "Podezřelé osoby jsou omezeny na osobní svobodě," uvedla dnes dopoledne policie na Twitteru.

"Případ jsme kvalifikovali jako trestný čin vražda. Obětí je novorozenec. Podezřelé osoby jsou omezeny na osobní svobodě," informuje policie na Twitteru o úmrtí novorozence. O jaké podezřelé osoby se jedná, policie neupřesnila.

Podle krajské policejní mluvčí Simony Kyšnerové si případ převzali krajští kriminalisté, kteří na místě nyní pracují. "Případ je teprve na začátku. Jakmile to bude možné, informace doplníme," řekla ČTK po poledni Kyšnerová. Vyšetřovatelé zakryli místo hrůzného nálezu černou plachtou a uzavřeli okolí. Nechtějí ani sdělit, v jaké ulici bylo mrtvé miminko nalezeno. Na zveřejněné fotografii tři policisté drží plachtu a za nimi jsou vidět kontejnery.

Policie stále hledá tělíčko

Později policie upřesnila, že tělíčko miminka stále ještě hledají s tím, že prohledávají okolí domu, kontejnery a kanalizaci. Podle informací TV Nova kriminalisté pátrají v okolí jednoho z kroměřížských sídlišť, konkrétně v Albertově ulici nedaleko nemocnice.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje u případu podle vyjádření mluvčího Jakuba Omelky nezasahovala. Kroměříž je navíc jedno z měst, kde se nachází babybox pro případ, že se rodič o svého potomka nedokáže nebo nechce postarat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy