Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Hrůzná poprava v Pohodlí: Vařili jsme ho oblečeného, smrděl a trčely mu nohy, popsal vrah

ilustrační foto
Zdroj: Profimedia.cz
vražda

Ohledně kruté vraždy v Pohodlí na Svitavsku vypluly na povrch další děsivé detaily. Případ nyní řeší Krajský soud v Hradci Králové, přičemž dvěma obžalovaným hrozí výjimečné tresty. Muži měli v létě 2022 zavraždit známého. Ještě předtím ho mučili strunovou sekačkou, tělo pak uvařili a jeho části roznesli po vesnici. „Svěřil jsem se, tížilo mě to. Řekl jsem to těm, co byli v tom domě v Lubné, že zemřel a že jsme ho uvařili. Nemůžu zapomenout, v noci mě chodí strašit,“ zaznělo podle serveru Novinky při čtené výpovědi.

U Krajského soudu v Hradci Králové začal soud projednávat případ obzvlášť kruté vraždy, která se odehrála v Pohodlí na Svitavsku. Dva obžalovaní, Pavel Jireček a Alexandr Golubničenko, tam měli v létě 2022 zavraždit známého. Ještě předtím ho mučili strunovou sekačkou, tělo pak uvařili a jeho části roznesli po okolí. Obvinění vinu odmítli. Za vraždu jim státní zástupkyně navrhla 30 a 25 let vězení.

Obžaloba navrhuje pro Jirečka trest okolo 30 let vězení a pro Golubničenka okolo 25 let odnětí svobody, řekla v pondělí soudu podle ČTK státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Vařili jsme ho oblečeného, trčely mu při tom nohy

Jireček vinu odmítl. Alexandr Golubničenko se přiznal částečně, nesouhlasí s obžalobou v tom, že by se na činu s někým předem dohodl a že by šlo o vraždu.

Z výpovědí obžalovaných pro přípravné řízení vyplývají mrazivé detaily celé vraždy. „Už mrtvého jsme ho donesli do spodní koupelny. Pavel na něj vůbec nechtěl sahat, já se ho také bál. Pavel mi přikázal, ať zkusím uvařit kus těla v papiňáku, abych zjistil, jestli to maso půjde od kosti,“ uvedl policistům podle serveru Novinky Golubničenko.

„Vařili jsme ho oblečeného, dali jsme ho hlavou dolů. Vešel se tam, ale trochu mu trčely nohy. Když jsme měli tělo v sudu, tak jsme nanosili kýble s vodou,“ popisoval dále obžalovaný, jak s mrtvým naložili.

Následně popsal, jak dále postupovali. „Půl dne jsme čekali, až vychladne voda, pak jsme udělali otvor a tudy odpustili vodu. Pak jsme to dali do pytle a donesli do místnosti, které teď říkám obřadní síň. Tam Pavel dával maso od kosti, pomalu obíral asi tři hodiny. To jsem já nedělal. Já pálil kosti. Strašně to smrdělo, ale Pavel po mně chtěl, abych pálil kosti,“ dodal obžalovaný Golubničenko.

S tím, co se stalo, se prý následně svěřil několika lidem. „Svěřil jsem se, tížilo mě to. Řekl jsem to těm, co byli v tom domě v Lubné, že zemřel a že jsme ho uvařili. Nemůžu zapomenout, v noci mě chodí strašit,“ uvedl ve výpovědi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy