Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Hororová operace: Lékaři v Pavlovi zapomněli roušku, hnisala 10 měsíců a téměř ho zabila

Domažlická nemocnice: Pacientovi zapomněli v břiše velkou roušku
Zdroj: Pixabay
operace

Během operace tlustého střeva pacienta Pavla H. (56) zapomněli lékaři v nemocnici v Domažlicích v jeho těle velkou břišní roušku o rozměru 45 krát 45 centimetrů s kovovou sponou. Již hnisající cizí těleso mu lékaři v Klatovech vyoperovali až po deseti měsících, kdy šlo pacientovi o život. Dle informací deníku Právo podal Pavel H. na nemocnici trestní oznámení za ublížení z nedbalosti.

Pavel H. musel před rokem podstoupit operaci tlustého střeva kvůli zhoubnému nádoru. "Asi tři týdny po operačním zákroku začalo z drenáže vytékat velké množství hnisu. Na chirurgické ambulanci mi ránu pořád čistili, ale nikdo se nezabýval příčinou. Přestalo to až v průběhu chemoterapie, kterou jsem musel absolvovat, protože lékaři měli podezření, že mohou být metastázemi zasažena také játra," vzpomínal Pavel H. pro deník Právo.

Pavel H. podstoupil chemoterapie, po ukončení léčení jej poslal onkolog na CT vyšetření, které odhalilo cizí těleso, avšak lékaři případ detailně neřešili. "Výsledky byly skvělé. Ukázalo se, že je vše zaléčené a jsem čistý. Byl to úžasný pocit, že se mi podařilo rakovinu porazit. Jen mě zarazilo, že v popisu snímku byla zmínka o cizím tělese," doplnil pro deník.

Stav Pavla H. se začal zhoršovat

Dle lékaře z Domažlické nemocnice měl Pavel H. cizí těleso spolknout. "Chirurg mi po prohlédnutí CT snímku nejprve promačkal břicho a pak řekl, že jsem nejspíš spolkl kus staniolového obalu od jogurtu nebo od taveného sýra. Doporučil mi, abych jedl hodně pevnou stravu jako třeba zelí a sledoval stolici, že to ze mě vyjde samo. Další kontrolu mi stanovil za měsíc," popisuje se slovy, že si byl jistý, že nic nespolkl.

Dal na radu lékařů, ale jeho zdravotní stav se začal zhoršovat. V nemocnici v Klatovech pak podstoupil další zákrok.

"Tam jsem se domluvil, že mi těleso vyndají kolonoskopicky. První pokus byl neúspěšný, proto lékaři přistoupili k zákroku v celkové narkóze, při němž se část střev protrhla a musela být provedena okamžitá akutní operace. Probudil jsem se na dýchacím přístroji s několika vývody z břicha. Vůbec jsem netušil, co se děje. Doslova se mi zhroutil svět."

"Řekli mi, že po předchozí operaci ve mně zůstala bavlněná rouška o rozměrech 45 krát 45 centimetrů, která už byla zhnisaná a prorůstala do tenkého střeva. Proto mi museli vzít část toho střeva a zavést umělý vývod," řekl se slovy, že mu dřívější chemoterapie vlastně zachránila život.

Nemocnice se dodnes oficiálně neomluvila

"Vlastně mi zachránila život dvakrát. Kromě toho, že mě zbavila nádoru, ještě ničila proces otravy v těle. Onkolog mi říkal, že bez ní bych zřejmě tak rozsáhlý zánět nepřežil," dodal Pavel H., který se oficiální omluvy od vedení nemocnice v Domažlicích nedočkal. 

I proto podal na zdravotnické zařízení trestní oznámení a podle serveru Idnes.cz se celou kauzou zabývají policisté.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy