Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Horor na dovolené: Havaroval autobus s českými turisty, většina se zranila, pět lidí těžce

Nehoda na Islandu: Havaroval autobus s českými turisty, pět lidí se těžce zranilo
Zdroj: Policie Lögreglan Island
tragédie

Český zájezd na Island se proměnil v noční můru. Na severu ostrova havaroval autobus cestovní kanceláře Adventura, v němž bylo 22 lidí. Velká část se zranila, několik turistů ve vážném stavu převezli záchranáři vrtulníkem do nemocnice. Jsou na JIP, dva lidé se nacházejí v umělém spánku. Na neštěstí upozornil portál TN.cz.

Tragédií skončila dovolená na Islandu pro české turisty. Byli na ostrově s cestovní agenturou Adventura, když se jejich vysněný výlet proměnil v noční můru. Autobus cestovky s 22 lidmi na palubě havaroval, jak jako první upozornil portál TN.cz. Při nehodě se bohužel zranila velká část cestujících, z toho někteří velmi vážně, konkrétně se mluví o pěti lidech. Ti skončili na JIP, z toho dva zranění jsou v umělém spánku.


"V pátek 14. 6. odpoledne před pátou hodinou místního času došlo na severu Islandu ve Fagranes v Öxnadal k nehodě autobusu CK Adventura, ve kterém bylo spolu s řidiči 22 cestujících z ČR. Část klientů byla přepravena leteckou záchrannou službou do nemocnice v Reykjavíku či Akureyri," uvedla cestovní kancelář Adventura na svých stránkách s tím, že situaci řeší jejich krizový štáb ve spolupráci s islandskou policií a konzulátem České republiky.

Podle informací TN.cz je možné, že za nehodu mohl tající asfalt ze silnice, který se přilepil autobusu na kola. Ten následně vyjel ze silnice a převrátil se na bok.

CK Adventura je podle jejího ředitele Petra Novotného ve spojení s pojišťovnou i s příbuznými klientů. "V nemocnici v Reykjavíku a Akureyri skončilo třináct lidí, z toho pět na jednotce intenzivní péče s vážnými zraněními," řekl dnes ČTK ředitel CK Adventura Petr Novotný.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy