Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Hokejový svaz odtajnil logo příštího šampionátu. Schytalo obří kritiku i výsměch

Jakub Voráček pózuje s logem nového šampionátu.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
hokej

Český svaz ledního hokeje odtajnil logo hokejového šampionátu, který se uskuteční příští rok v Praze a Ostravě. Kvalita provedení je přinejmenším rozporuplná. „Říkal jsem, že jsem viděl i horší," zavtipkoval už při představování loga hokejový útočník Jakub Voráček. Vzápětí se o designu rozproudila debata na sociálních sítích. "To je vtip, nebo nějaký tunel?" ptá se jeden z uživatelů na Twitteru. A rozhodně nebyl sám.

Hokejové mistrovství světa se bude příští rok konat v Praze a Ostravě. Organizátoři nyní představili i logo šampionátu. Jeho inspirací se stal puk, který je vyobrazen jako emotikon, odtud proto název „pukotikon“. Sloganem mistrovství je pak „Srdce do hry“.

„Říkal jsem, že jsem viděl i horší," zavtipkoval podle serveru Sport.cz hokejový útočník Jakub Voráček, který byl na posledním domácím mistrovství světa ve funkci kapitána. „Samozřejmě se mi logo líbí. Se smajlíkem kluci udělali dobrou práci. Myslím, že se bude fanouškům líbit," pokračoval již s vážnou tváří.

„Naší vizí bylo stvořit takový design, který co nejvíce zprostředkuje emoce a vášeň. Puk, hráči, fanoušci, Česko. To vše tvoří emoce a srdce hokeje během akce. Tato slova jsou vtělena jak do designu „pukotikonů", tak i do sloganu MS Srdce do hry," prohlásil Martin Klčo, marketingový ředitel agentury Unicorn Attacks, která se na tvorbě loga podílela.

Hodí se spíš k roku 1990, píší lidé

Jenže veřejnost si z představeného loga spíš utahuje. "To je vtip, nebo nějaký tunel? Tohle vám udělám za 5 minut v Malování ve Windows a bez patřičného vzdělání. Možná i lépe," napsal na Twitteru jeden z mnoha nespokojených fanoušků. "Ten design mi sedí tak k MS 1990," přidává se Patrik. "Takhle vypadaly moje výtvory ve škole, když jsem o přestávce před hodinou zjistil, že měl být úkol," napsal další z komentujících.

Ne všichni však logo vnímají kriticky. "Na mě to lidsky působí dost „oldschool”, ale zároveň mi to evokuje, že my Češi máme všechno na párku, a to je mi sympatický," napsala na stejné sociální síti sportovní moderátorka Darina Vymětalíková. "Super. Povedené," souhlasil europoslanec Tomáš Zdechovský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy