Hokejová senzace: Čeští junioři se vracejí mezi elitu. V pátek zabojují o zlato

Česká radost.
Zdroj: Profimedia
sport

Český tým se na hokejovém juniorském mistrovství světa hráčů do 20 let v kanadském Halifaxu postaral o skvělý výsledek. V semifinále naši mladí hráči porazili Švédsko a poprvé od roku 2005 budou mít medaili. Švédy přehráli vyrovnáním těsně před koncem a následně vítěznou trefou v prodloužení. Byla to první výhra po předchozích třinácti porážkách s tímto týmem v řadě. V pátek naši junioři zabojují s domácími Kanaďany o zlato. „Popravdě už jsem moc nevěřil," komentoval průběh zápasu se šťastným koncem pro nás podle serveru Sport.cz střelec vítězného gólu Jiří Kulich.

Dlouhých 18 let čekali čeští hokejoví junioři na to, až vybojují na světovém šampionátu cenný kov. To se jim nyní po senzačním semifinálovém zápasu se Švédskem podařilo. V pátek se tak v kanadském Halifaxu utkají s domácí Kanadou v boji o zlato.

Po třinácti porážkách se povedlo Švédy pokořit

Švédy se přitom českému týmu nepodařilo porazit třináctkrát v řadě. I nyní byl zápas od počátku velmi vyrovnaný. „Švédové podali oproti základní skupině daleko lepší výkon. Byli silní v obraně, v protiútocích a na kotouči,“ uvedl podle serveru iDnes.cz trenér Radim Rulík.

Zatímco první třetina skončila bez branek, ve druhé se podařilo skórovat švédskému týmu. Ve třetí ale Češi dokázali vyrovnat zásluhou Davida Jiříčka v poslední minutě řádné hrací doby. Vítězný obrat dokonal v prodloužení Jiří Kulich, který našel skulinku v Lindbomově postojí a potvrdil skvělý český výkon na tomto šampionátu.

„Popravdě už jsem moc nevěřil. Jejich brankář chytal fantasticky. Ale kluci mě přesvědčili a obrátili na pozitivní myšlení. A pak se stalo, co se stalo..." komentoval podle serveru Sport.cz nevěřícně vítěznou trefu Kulich.

Mladí hokejisté tak v Česku opět rozproudili hokejové nadšení, které v posledních letech tlumil nevýrazný výkon české reprezentace. Závěrečné utkání turnaje mohou diváci sledovat v pátek v 0:30 SEČ.