Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Hlubuček z kauzy Dozimetr prolomil mlčení: Přivedl mu podnikatele Redla šéf STANu? Rakušan se brání

Petr Hlubuček.
Zdroj: Se souhlasem Magistrát hl. města Prahy
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Vyjádření

Bývalý zastupitel hlavního města Prahy Petr Hlubuček se po více než roce a půl vyjádřil ke kontroverzní kauze Dozimetr. V podcastu Slepá spravedlnost, v němž popsal to, jak se seznámil se spolupracovníkem Radovana Krejčíře Michalem Redlem. „Nyní nastává čas, kdy můžeme kousek po kousku ty věci začít rozplétat v nějakém reálném světě,“ pronesl Hlubuček.

V podcastu Slepá spravedlnost se objevil bývalý zastupitel hlavního města Prahy a bývalý člen STANu Petr Hlubuček, který figuruje v kauze Dozimetr. Na místě ho zpovídali investigativní reportér Marek Wollner, advokát Petr Toman a jeho syn Šimon.

Kauza Dozimetr je označení policejní akce uskutečněné v roce 2022 v souvislosti s vyšetřováním korupce na Magistrátu hlavního města Prahy spojené zejména s hospodařením Dopravního podniku hlavního města Prahy. Krátce po zadržení byl Hlubuček zbaven všech svých funkcí na pražském magistrátu, v Dopravním podniku Prahy i v hnutí STAN.

Prolomil mlčení

Nyní se Hlubuček po více než roce a půl rozhodl prolomit mlčení ohledně kauzy a vyjádřit se k některým událostem. „Skutečně za ten rok a půl jsem vidět moc nebyl. Nyní nastává čas, kdy můžeme kousek po kousku ty věci začít rozplétat v reálném světě,“ řekl Hlubuček s tím, že kolem celé kauzy vznikl doslova cirkus.

Své povídání započal tím, že řekl, že o vyšetřování vůbec nevěděl. Tušil ale, že je pod dohledem některých složek. „Ano, občas někdo přišel, že jsme v hledáčku policie, že mě někdo sleduje. To vám říká pořád někdo dokola tak dlouho, až tomu přestanete vůbec dávat nějakou pozornost,“ prozradil.

Démonizace jeho osoby

Přiznal i to, že sepsané obvinění byla poprava nejen pro něj samotného, ale také pro celé hnutí STAN. V kauze měl prý figurovat také současný ministr vnitra Vít Rakušan, ovšem on vše odmítá.

Zvláštní dle Hlubučka byl třeba popis večírků. Zmínil hlavně oslavu narození dítěte bývalého spolupracovníka Radovana Krejčíře Michala Redla. „Dítě se mu narodilo a my jsme se viděli, já jsem mu šel popřát. V ten okamžik bylo v tom dokumentu, v tom obvinění napsáno, že to byl večírek, respektive že to bylo setkání skupiny, organizované skupiny, která tam domlouvala nějaký byznys. Tak to prostě vůbec nebylo,“ popsal Hlubuček v podcastu, jak upozornil Blesk.

Hlubuček se nechal slyšet, že je jeho osoba démonizovaná. „Ta démonizace mojí osoby je taková, že široké spektrum lidí, se kterými jsem se stýkal, tak najednou si mě smazali ze sociálních sítí nebo třeba jenom vymazali fotky se mnou ze sociálních sítí. Je to opravdu až komické a trapné,“ sdělil.


Vyjádření Andreje Babiše

Hlubuček promluvil i o tom, jak se seznámil s podnikatelem Michalem Redlem. Potkal ho prý až v době, kdy se stal náměstkem primátora. „Podívejte se, já jsem ve Zlíně v životě nebyl do té doby, než jsem se stal náměstkem primátora. Já jsem pana Redla do té doby neznal. Když jsem se stal náměstkem primátora, tehdejší vedení STANu přivedlo pana Redla a představili mi ho jako člověka, který je podnikatel, donátor STANu a STANu pomáhá. Já jsem v tom neviděl žádný problém, protože celou dobu říkám, že pokud politik není propojen s podnikateli, s hoteliéry, se stavaři, s developery, tak neví, co se děje, neví, co se děje v hospodářství země, neví, co se děje ve městě a ve státě,“ popsal Hlubuček.

Rakušan, který je lídrem strany, však popírá, že by Redla za Hlubučkem přivedl. "Pana Redla jsem nikdy neviděl, neznám ho," napsal Blesku.

K celé kauze Dozimetr se ve středu ve Sněmovně vyjádřil politik Andrej Babiš. „My stále opakujeme, že STAN vznikl jako organizovaný zločin ve Zlínském kraji a postupně rozprostřel svá chapadla až do Prahy. Redla, to je ten od Krejčíře, měl prý Hlubučkovi představit předseda hnutí STAN Vít Rakušan,“ řekl Babiš. „Co to je toto? Hlubuček potopil Rakušana, podle mého názoru měla být mimořádná schůze Dozimetr,“ dodal s podivem Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy