Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

GTA 6 bude akční nářez: Nejočekávanější hra na světě odhalila první ukázky

+ Další fotografie

Podle mnohých jde o nejlepší herní sérii na světě. Společnost Rockstar Games odhalila první ukázky z nového Grand Theft Auto 6. Jde tak o vůbec první oficiální informace o tom, že se hra vyvíjí. Ukázky, které vývojáři ukázali, dávají tušit, že podobně jako předchozí díly půjde o pořádně akční zážitek a hru, ve které nebude nouze o kontroverze. 

Městská akce Grand Theft Auto je mezi hráči totální legendou. Předchozí díly byly v podstatě tím nejlepším a nejúspěšnějším, co herní svět nabízí. Předchozí díl GTA 5 z roku 2013 se prodal v těžko uvěřitelných sto devadesáti milionech kopií doslova po celém světě a skvěle se prodává i deset let po vydání. Nebylo proto divu, že šestý díl úspěšné série budil očekávání.

Rockstar Games jsou ale pověstní tím, že vývoj nových her drží v absolutní tajnosti. Veřejnost se tak mohla velmi dlouho pouze dohadovat, co se s šestým dílem série děje, lidé měli jen kusé informace z několika úniků, kdy se hackerům podařilo nabourat do počítačů vývojářského studia a ukrást rané verze hry či jejích součástí. Prosakovaly tak informace, že hlavní hrdinové budou sourozenecká dvojice a že děj se bude odehrávat ve Vice City, kterému za předlohu sloužilo americké Miami. Trailer tyto domněnky potvrzuje.

O akci nebude nouze

A co tedy prozrazuje trailer, který je dostupný na YouTube? Realisticky vypadající obří město, které žije svým vlastním životem, obrovské množství aut, která bude moci hráč řídit, a hlavně atmosféru slunečné Floridy, kde hráč nebude mít o akci nouzi. „Grand Theft Auto 6 navazuje na naše snahy posouvat hranice možností vysoce imerzivních příběhových zážitků v otevřeném světě,” říká Sam Houser, jeden ze zakladatelů Rockstar Games podle jednoho z účtů na síti X, které se hře věnují.

Kdy se můžeme na nový díl legendární série těšit? Vývojáři zatím ohlásili, že hra přijde v blíže nespecifikovaném období roku 2025. Jisté také je, že bude vydána na konzoli PS5 a Xbox Series S. Hráči na PC si jako tradičně budou muset na svou verzi počkat o něco déle. Proslýchá se také, že na rozdíl od ostatních her by měl nový díl Grand Theft Auto stát podstatně více než jiné hry. Podle webu Gamerant.com se spekuluje o ceně až sto padesát dolarů, což je asi 3400 korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy