Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

GLOSA: Týden bez Babiše v politice: Zoufalí podporovatelé chtějí zvrátit volby, žádný sněm ANO nebude

Andrej Babiš nakonec volby nevyhrál.
Zdroj: Herminapress
+ Další 2 fotografie
je to změna?

Zapomeňte na Babiše. Přesně to vzkázal před osmi dny Andrej Babiš novinářům, když se jej ptali na jeho další politické plány. Jak tedy vypadal týden bez šéfa hnutí ANO? Příliš velkých změn se neudálo. Na Babiše, zdá se, nezapomněli hlavně lidé, kteří si na jeho vítězství vsadili nemalé peníze, a také jeho spolustraníci. Ty čeká s jejich šéfem možná ne úplně příjemný sněm. Tedy pardon, předsednictvo.

Že sněm a předsednictvo hnutí zní skoro stejně? Ne tak pro mluvčího hnutí ANO. "Žádný sněm není, ve středu proběhne předsednictvo a po něm bude následovat tisková konference, vše se dozvíte z avíza," odepsal poněkud příkře Michal Kopenec z marketingového týmu hnutí, když se jej naše redakce ptala, kdy se bude konat sněm hnutí ANO.

Není to sněm!

Sněm by totiž měl volit své představitele, což se na Babišově předsednictvu rozhodně dít nebude. Demokracie nikdy nebyla v hnutí ANO tou hlavní hybnou silou. Svým způsobem se to odráží i na stylu komunikace, která poslední dobou alespoň pocitově doznala jistých změn. Je cítit, že novináři už nejsou tolik potřební jako před volbami.

Věrní fanoušci

Pro koho je Babiš hybnou silou, jsou však stále lidé, kteří si na něj před volbami na jeho velmi zasvěcené rady vsadili. Ačkoliv předseda přiznal, že tak nějak trochu úplně tušil, že volby nevyhraje, přesto věnoval veřejnosti svou vysoce odbornou radu. "Taktéž jsem si tikety schovala a věřím, že se to ještě všechno otočí a pak se budeme smát MY. Protože kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp," píše podle screenshotu z jedné ze skupin na Twitteru paní Michaela.

"Nevěřím tomu, že by nás Babiš nechal jen tak prosázet peníze a ještě k tomu nabádat občany. Něco za tím je a bude, těším se na tu otočku," pokračuje údajná Babišova fanynka, jejíž příspěvky se objevily i na Twitteru.

Jak to tak vypadá, Andrej Babiš se chystá opustit i lavice Poslanecké sněmovny. Má to svou logiku, ostatně to nám v rozhovoru nedávno potvrdil i politolog Miloš Gregor: "Andreji Babišovi by to pomohlo určitě v tom, že by ho nikdo nemohl kritizovat, že nechodí do práce. On jako politik nemá zájem vykonávat sněmovní funkce a politiku, ovlivňovat zákony, on má zájem jen o to být u vlády," řekl Gregor v rozhovoru pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy