Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

GLOSA: Hvězdná posila dezinformátora Rajchla. Do strany si vzal usvědčeného lháře Haška, který proslul neuvěřitelnými kauzami

GLOSA: Do PRO k Jindřichu Rajchlovi míří notorický průšvihář Michal Hašek
Zdroj: Profimedia.cz / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
GLOSA

Odborníci o něm nemluví jako o politikovi, ale politickém obchodníkovi. Populista a organizátor protivládních demonstrací Jindřich Rajchl udělal pro svou stranu PRO důležitou akvizici. Jednou ze špiček jeho strany se stává Michal Hašek, postava, která je každému, kdo se trochu zajímá o českou politiku, velice dobře známá. Otázkou však zůstává, zda Hašek, který proslul svými politickými průšvihy, Rajchlově straně prospěje.

Když už jste si mysleli, že bizarnost průšvihů některých politiků dosáhla pomyslného vrcholu, vždy tu byl ještě Michal Hašek. Ať už to byl problém s prakticky neexistující mluvčí, která však Jihomoravskému kraji fakturovala měsíčně nemalé částky, využívání luxusního Land Roveru, který byl napsaný na tamní záchranku, nebo diskutabilní statisícové odměny, které inkasovala Haškova milenka. Za to, že šéfce krajských hasičů pořídil nové auto, dostal hasičskou uniformu, kterou se pak neprávem chlubil. Hasičem totiž nikdy nebyl, spoustu pomyslných požárů po něm ale lidé museli hasit.

Zdá se vám to moc na to, aby to byly průšvihy pouze jednoho politika? Omyl, je to skutečně jen výběr toho nejbizarnějšího, co na Haška v průběhu let prasklo. A všechny lapálie mají jednoho společného jmenovatele: ať byly sebetrapnější, politikovi, který patřil ke špičkám Jihomoravského kraje i ČSSD, nedokázaly zlomit vaz. To dokázala až jedenáctinásobná lež v přímém přenosu České televize, kdy se Hašek dušoval, že žádná tajná lánská schůzka s Milošem Zemanem neproběhla.

Přešel k PRO

Michal Hašek byl dlouholetý člen ČSSD, v letech 2011 až 2013 i místopředseda strany. V letech 2008 až 2016 byl hejtmanem Jihomoravského kraje, v letech 2002 až 2014 poslancem za stranu. Teď povede jihomoravskou krajskou organizaci strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřicha Rajchla, který organizoval protivládní protesty. ČTK informaci zveřejněnou na Haškově facebookovém profilu potvrdil místopředseda strany Matěj Drbohlav.

Je pravda, že Haškovy obdivuhodné schopnosti vyhýbání se všem průšvihům by mohly přijít Rajchlovi vhod. V čem ale člověk, který tvrdí, že staré politické struktury, jejichž je Hašek doslova ztělesněním, naší politice škodí nejvíce, může shledávat přínosnost někoho, jako je notorický levičák Michal Hašek ve své pravicové populistické straně? Těžko říct. Každopádně bude velmi zajímavé sledovat další vývoj tohoto příběhu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy