Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

GLOSA: Petr Pavel ignoruje Zemanovu vůli. Za tři dny změnil vše, na čem prezident roky dřel

Spoj prezidentů Pavla se Zemanem.
Zdroj: Profimedia, herminapress, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rychlý start

Petr Pavel sice ještě nemá žádné oficiální pravomoci, už teď ale dává lidem jasný signál, že na Pražském hradě zavládnou naprosto zásadní změny. Za několik málo dní tak, zdá se, stihl některé věci, které Miloš Zeman nebyl schopen zvládnout za pět let. Podívejte se, jaké změny se na Hradě po jeho nástupu pravděpodobně odehrají.

Konec podlézání Číně

Generál Petr Pavel telefonoval na Tchaj-wan. Nejenže to zajisté rozčililo lidi kolem Miloše Zemana, který se do východní velmoci za každou cenu pokoušel dovézt krtečka a k nám importovat pandu, ale bouřlivá reakce přišla i z Číny. Jistě, jeho výroky musel na Twitteru mírnit sám premiér Petr Fiala, ale je to náznak, že i nový prezident bude mít částečně vlastní hlavu. O aféře jsme psali zde.

Velký úklid na Hradě

Zdá se, že Pražský hrad čeká nejen personální zemětřesení. Podle náznaků, které pouští Petr Pavel a jeho tým na veřejnost, jsou na stopě nepravostem, které se měly dít právě v Kanceláři prezidenta republiky. Zatímco Zeman nebyl schopen za pět let vyhodit Vratislava Mynáře, který neměl bez prověrky na Hradě co dělat, Petr Pavel nenechává nic náhodě.

Cesta na Ukrajinu

Dosluhující Zeman, ač pod tlakem okolností ruskou invazi odsoudil, byl dlouhá léta velkým přítelem a propagátorem ruských zájmů v Česku. Ačkoli svého někdejšího přítele Vladimira Putina v posledních měsících kritizoval, jeho návštěvy Ruska za bohatého doprovodu českých finančních magnátů nelze zapomenout.

Možná proto se nehrnul na Ukrajinu a aktivně nepodporoval žádnou z iniciativ, která okupované zemi pomáhala. Lepší výkon předvedl i jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který se po pár měsících války najednou oženil s ukrajinskou uprchlicí. Podle prvních informací se má Pavel vydat na Ukrajinu se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, jak uvádí ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy