Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

GLOSA: Hašek je neonacista, sdílel Nacher. Místo omluvy se zoufale zamotává do bizarních výmluv

Patrik Nacher vypadal hodně utrápeně.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
GLOSA

Patrik Nacher tentokrát pořádně přestřelil. Politik, zvolený za hnutí ANO Andreje Babiše a neúspěšný kandidát na pražského primátora, sdílel na Twitteru bez jakéhokoli komentáře příspěvek, který označuje olympijského vítěze z Nagana Dominika Haška mimo jiné za "neonacistické prase". Když se na Nachera snesla kritika za bezbřehý populismus, svůj příspěvek smazal a místo omluvy začal na své kritiky útočit. 

Dominik Hašek dlouhodobě vystupuje proti účasti ruských sportovců na jakýchkoli mezinárodních akcích právě kvůli krvavé invazi režimu Vladimira Putina na Ukrajinu. To je však trnem v oku mnohým fanouškům Ruska. Jeden z nich, twitterový uživatel s přezdívkou Jeane Jacque, sdílel video, ve kterém Hašek podepisuje v roce 2010 smlouvu v ruské soutěži KHL, konkrétně v klubu Spartak Moskva.

Bylo to v době, kdy neplatily sankce vůči Rusku a mezinárodní situace byla diametrálně odlišná. "Hašan. Morální a mediální ikona libtardího chlívku, největší rusofob a neonacistické prase," napsal uživatel v příspěvku. Patrik Nacher tento příspěvek, zjevně ve snaze nabrat do svého stáda příznivců i ty, kteří rádi věří proruské propagandě, sdílel bez jakéhokoli komentáře na svém profilu.

Kritizoval i Hřebejk

Toho si samozřejmě všimlo mnoho lidí a na Nacherovu hlavu se snesla kritika. Na dotazy, jestli souhlasí s tím, co sdílel, tedy včetně tvrzení o Dominiku Haškovi, odpověděl, že samozřejmě ne. Když se ke kritice připojil i známý režisér Jan Hřebejk, Nacher místo omluvy a uznání vlastní chyby vytáhl do protiútoku. "Koukám, že notičky dorazily – všichni totéž. Urážky, včetně slov jako nácek a fašista směrem k politikům ANO? To je přece cajk, ale teď tu budete už několik dní řešit jeden RT. Bravo. Jinak víme, že nechcete, vy raději ty, kteří si hrají s drogami," napsal v komentáři režisérovi. Na otázky, s čím z příspěvku tedy souhlasí, neodpověděl.

Výše uvedená argumentace je za prvé obrovský argumentační faul, dětinské odvádění pozornosti k tomu, že "oni to přece dělají taky". V případě, že některý z politiků přestřelí, měla by následovat omluva, případně vysvětlení, jak to myslel. Patrik Nacher ale začal v dalším příspěvku napadat fakt, že nadávky "pouze přesdílel a to neznamená, že s nimi souhlasí". Přesdílel je přitom bez jediné poznámky, která by v případě, že by s textem skutečně nesouhlasil, byla z pohledu selského rozumu velmi důležitá.

Nacher kope kolem sebe

Místo toho začal Nacher (hned poté, co urážlivý příspěvek potichu smazal) útočit na redaktory České televize, kteří mají na svých twitterových profilech uvedené upozornění, že v případě retweetu (sdílení příspěvku na Twitteru, pozn. red.) to neznamená, že s uvedenými informacemi souhlasí. To je zvláště u novinářů pochopitelné, nicméně Patrik Nacher nic podobného u svého účtu uvedeného nemá. Jistě, není to povinnost, politik jeho postavení a počtu sledovatelů by však měl na takové věci rozhodně myslet. Zvláště když sdílí příspěvky, které někoho označují za neonacistické prase.

Nacher dlouhodobě působil jako jakýsi svěží vítr v hnutí ANO, zastával poměrně pravicové názory a nezastíral, že je moderním a pokrokovým člověkem v hnutí Andreje Babiše, který má za úkol lákat hlavně mladé lidi. To, co však předvádí v současné kauze, je skvělou ukázkou toho, jak se nedělá takzvaný krizový management v momentě, kdy se člověk dopustí přešlapu. Místo omluvy a uznání vlastní chyby začnete sám ze sebe a svého hnutí dělat oběti a kopat kolem sebe. To se pak nelze divit kritikům, kteří naznačují, že "notičky" ke sdílení příspěvku dostal spíš právě Nacher.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy