Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

GLOSA: Diváci křičí, že byla Divišová na Petra Pavla hodnější. Babiš je však mistr tlachání

Bára Divišová svou roli podle diváků nezvládla.
Zdroj: Se svolením TV Nova
+ Další 3 fotografie
cesta na hrad

Volby se kvapem blíží a lidé mohli shlédnout další z individuálních rozhovorů s prezidentským kandidátem. Do předvolebního speciálu TV Nova Cesta na Hrad přijal pozvání Petr Pavel. Jak hodnotí na sociálních sítích tuto diskuzi diváci? Na Facebooku to moderátorka Bára Divišová schytává za to, že prý nebyla nestranná. Tito hejtři ale opomínají zásadní fakt, že diskuze s Andrejem Babišem je od té s Petrem Pavlem odlišná snad úplně ve všem.

Na facebooku TN.cz, kde lidé bezprostředně reagovali na debatu v podstatě v přímém přenose, se to jen hemží hejtry na moderátorku Báru Divišovou. Z asi tři sta komentujících lidí jasně převládají ti s názorem, že byla moderátorka k Pavlovi nepřiměřeně mírná. Jak je vidět z komentářů, z naprosté většiny jde o fanoušky Andreje Babiše, kteří nejsou spokojeni s tím, že debata nebyla tak konfrontační, jako s jejich oblíbencem.

"Strašný, tak dlouho ho nechá mluvit? Neskutečný, jak ty debaty vedou, dvojí metr, že se nestydí," píše v komentáři paní Ivana. "Paní redaktorka - neprofesionální chování!!! Včera byla na ostří a dnes jak med," píše paní Káča. Tihle lidé si ale zřejmě neuvědomují, že diskutovat s Petrem Pavlem, který odpovídá na otázky a dokáže mluvit k věci, je diametrálně odlišné od diskuze s Andrejem Babišem, který buď napadá moderátora, své soupeře, nebo mluví o tom, co se změnilo za jeho vlády. 

Babiš je rozjetá lokomotiva

Pokud dotazovaný nemluví k věci a neustále sklouzává k populistickým větám, které jsme z jeho úst slyšeli tisíckrát, je jasné, že jej moderátorka musí korigovat mnohem více, než člověka, který se vyjadřuje úsporně, odpovídá na otázku a moderátora pustí ke slovu. Bohužel je schopnost Andreje Babiše vést civilizovanou diskuzi, natož reagovat na jakoukoliv kritiku, velmi, velmi omezená. Lidově řečeno - diskuze s Petrem Pavlem je, jako když se na rodinné oslavě bavíte se strejdou, zatímco s Andrejem Babišem je to jako když se snažíte zabrzdit dieselovou lokomotivu.

Mělo by také padnout to, že komentující určitě neodráží vzorek populace, který debatu sledoval. Jak je dlouho známo, internetové diskuze přitahují ten největší "výběr z hroznů" rozzlobených lidí, v jejichž rukou je klávesnice nebezpečnou zbraní. Pro pobavení tak uvádíme jeden reálný komentář trolla, který náš pocit z diskuzí přímo brilantně shrnuje: "Tak i tady na Andreje byli domluvení. Jasný důkaz že všichni novináři, kromě těch z MF Dnes, jsou reptiliáni placení Sorošem a Rockefelery. A nakladou lidem do hlavy vajíčka. Už to začalo. Já chci mír já nechci válku. V neděli dopoledne to musíme Andrejovi hodit." Pro úplnost upozorňujeme, že volby jsou v pátek a v sobotu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy