Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

GLOSA: Čas vytáhnout Moniku a šup vánočku do trouby: Andrej Babiš chce zabodovat bizarní kampaní

Babiš mluví o ČEZu, Babišová loupe brambory.
Zdroj: Andrej Babiš, publikováno se souhlasem
+ Dalších 22 fotografií
BABIŠ VAŘÍ

Prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Andrej Babiš se podle svých slov, jimž se zdráhají uvěřit i ti nejoddanější, velmi dlouho rozhodoval, jestli do prezidentské volby půjde. Pak ho ale straníci přemluvili a my jsme docela rádi. Ukazuje totiž, kam až je možné v předprezidentské kampani zajít, a nedat přitom odpověď vůbec na nic, co lidi trápí. To je totiž základ úspěchu a Babišův tým to ví už dlouho.

Pokud bychom nic netušícímu cizinci, který o Česku nemá ani ponětí, pustili video, na kterém Andrej Babiš peče se svou ženou Monikou sekanou nebo vánočku, asi by netipoval, že jde o kandidáta na českého prezidenta. Babišův tým se totiž rozhodl klasickou politickou kampaň po zkušenostech z dřívějška opustit.

Setkání s občany nepomohla

Když jsme s Babišem před pár týdny vyjeli, bylo vidět, že jeho setkání s lidmi přitahují jen ty, u kterých už má předseda hnutí ANO hlas jistý. A kvůli takovým lidem nemusíte vyjíždět do republiky. Marketingový tým tedy zacílil na jiné publikum. Přišla videa, kde Andrej Babiš se svou manželkou Monikou vaří.

Monika čekala na svou příležitost dlouho. Zatímco v mezidobí mezi volbami nedostává Babišová skoro žádnou pozornost (kromě té, kterou si rozhodně za rámeček nedá), teď před volbami je to vítaná pomoc a možnost. Tím, že necháte obyčejného člověka nahlédnout k Babišům do kuchyně, můžete pár voličů přesvědčit.

Vlastní talkshow

Skvěle naplánovaná Babišova kampaň má ale podstatně víc rovin. Zatímco Babiš odmítá chodit na debaty kandidátů, kde by mohl ukázat své umění diskutovat, bránit a obhajovat své názory, předseda ANO raději rozjel obrovskou cestovní talkshow, kde žádní oponenti nejsou. Pouze jeho příznivci, kteří mu rafinovaným a vcelku nenápadným způsobem pochlebují.

Říkáte si, že takhle přece politik, který se chce dostat na nejvyšší post Česka, nemůže ignorovat tradiční kampaň? Jasně že může. A díky roztříštěnosti jeho odpůrců, rozprostřených mezi dalšími kandidáty, nejsou jeho šance na vítězství v prezidentských volbách vůbec malé.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy