Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

GLOSA: Babiš zaútočil na Kubišovou, ta ho zesměšnila. Expremiér ji kritizoval za řád od exkomunisty, připomněla mu StB

Marta Kubišová dostala od prezidenta Petra Pavla státní vyznamenání. Babiš běsnil.
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz, se souhlasem CNN Prima News / koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
GLOSA

Takhle to dopadá, když si člověk s hodně pošramocenou pověstí a především minulostí dovolí otřít se o ikony národa. Martě Kubišové (80) a dalším disidentům bývalého režimu se expremiér podezřelý ze spolupráce z StB ve vysílání CNN Prima News vysmál, že si vzali metály od bývalého komunisty, kterým podle něj je prezident, někdejší vysoká šarže v NATO Petr Pavel (61). Reakce Kubišové pro eXtra.cz je vůči Andreji Babišovi (69) zdrcující.

Andrej Babiš: Útok na Petra Pavla se mu vůbec nepovedl

Politik Andrej Babiš ve studiu zkoušel prosadit nápad svého PR týmu o tom, že žijeme v pohádce Císařovy nové šaty, v níž dva podvodníci řeknou císaři, přestože je nahý, že mu jeho imaginární šaty sluší. „To jsou Fiala a Stanjura, kteří podvedli naši zemi,“ řekl nejdříve v nedělní Partii Terezie Tománkové. V ní velice „statečně“ nečelil žádnému názorovému oponentovi.

A pak už se pustil do hlavy státu Petra Pavla.

„Ta pohádka je o tom, že předseda ZO KSČ (Babiš jistě tyto zkratky dobře zná, ale většina národa už ne: jde o základní organizaci Komunistické strany v jednotlivých podnicích či organizacích – pozn. red.), nomenklaturní kádr (Babiš nebyl nic jiného – pozn. red.), komunistický rozvědčík (nepravda, komunistická armáda ho připravovala, jako komunistický rozvědčík nikdy nepůsobil, nemohl to stihnout – pozn. red.) předává vyznamenání paní Kubišové, která byla jedním z hlavních symbolů naší revoluce,“ čílil se Babiš v CNN Prima News, přestože sám má velké škraloupy ohledně údajné spolupráce s StB a ne a ne přesvědčit soudy, aby ho podezření zbavily.


Zhrzený Andrej se ani po půl roce nesmířil s prohrou

„Pan prezident se cítí jako nový Václav Havel a mainstreamová média a všichni, kteří se zasloužili o jeho zvolení, a to prosím pěkně není o tom, že já jsem chtěl být zvolený (je to jen o tom, zhrzenost z AB jen čiší – pozn. red.), ale ta absurdita doby, kdy předává vyznamenání čtyřem chartistům… Co to znamená? Ti chartisté, havlisté akceptují, že už jsme udělali hrubou čáru za totalitním režimem (ne, akceptují pouze nedokonalou, ale pro ně naprosto přijatelnou osobnost Petra Pavla. Mnohem přijatelnější, než je osobnost Andreje Babiše – pozn. red.)?

Vždyť ta Kubišová a Mašínová, ony trpěly, ten režim musely nesnášet. Tak jak je možné, že tohle se děje a že tu není žádné dítě, které by řeklo: Vždyť on je ,nahý‘,“ podivoval se Babiš, který na pokyn svého týmu četl pohádku zcela jistě úplně poprvé, ale oháněl se s ní, jako by ji znal odmalička.

Pak ještě z disidentů udělal úplné hlupáky. „Nevím, jestli vnímají, kdo jim to předal,“ doplnil. Ukázku z jeho kritiky můžete najít například na Facebooku.


Marta Kubišová: Babiš pouští nesmysly, neunesl prohru

„Kdo by to měl být, ten komunista? Jo Petr Pavel?“ pobavila se Marta Kubišová, když ji se slovy Babiše konfrontovala redakce eXtra.cz. „Babiš toho o historii ví hodně, ale má ji hodně přizpůsobenou. Nedělala bych si z něj hlavu. Pouští nesmysly, jak se mu zamane, co mu slina přinese na jazyk, to vypustí. Jeho není možné vůbec brát vážně,“ nebere si pro eXtra.cz servítky oceněná zpěvačka.

„Nejhůř nese, že ho Petr Pavel porazil,“ směje se.

Marta Kubišová se vysmívá Babišově minulosti s „hodnou StB“

„A zrovna v jeho kůži bych komunistickou minulost nepřipomínala. Je pravda, že všichni, kteří se vrátili z pracovní cesty mimo socialistický prostor, museli na výslech a říct, s kým se viděli a co si povídali. To bylo normální. Ale hlavně je zábavné, když Babiš říkal, že on dělal pro hodnou StB, že byl hodný estébák... A nejhorší jsou ti udavači estébáků. Tihle pak celý život žijí s touto knutou a snaží se to vyvracet. A tím se do toho zahrabávají ještě víc,“ pokračuje národem obdivovaná zpěvačka, které se komunistický režim mstil za otevřenou kritiku.

Slova Babiše o hodné StB najdete například na Twitteru u Kovyho.


Proč volila Petra Pavla

Sama penzionovaná umělkyně nějak moc neřešila minulost současného prezidenta. Podle ní se s tou svou na rozdíl od jiných vyrovnal obstojně.

„Beru to tak, že si ho většina zvolila, já taky. Zdál se mi nejmíň zkompromitovaný ze všech. I když byl u vojska. A kiksy si odpracoval,“ míní zpěvačka.

Že si ji Babiš bere do úst, ji nepřekvapilo. „To je přirozené. Lidem jako on ve skutečnosti musím připadat jako ďábel. Komunisté ze mě rádi dělali vyvrhele. Já si ale ničeho nevšímám, neříkám ani tak, ani tak. Ani do politiky bych nikdy nešla,“ vysvětluje.

Marta Kubišová na nedávných osmdesátkách Václava Neckáře:


Od Babiše bych si nikdy vyznamenání nevzala

Petr Pavel prezidentské volby vyhrál naprosto drtivě, o téměř milion hlasů. Babiš ještě nikdy tak ostudně neprohrál. Přišla by si Kubišová pro vyznamenání i od Andreje Babiše, kdyby se prezidentem ČR naopak stal on?

Na to má jednoznačnou odpověď. „Ne, to bych se v nemocnici nechala hodit do sádry. Takhle se chovám celou dobu. Myslím si totiž, že pasivní rezistence je nejlepší cesta. Máte čas si všechno rozmyslet,“ dodala pro eXtra.cz pobaveně Marta Kubišová.

Tak snad si příště Andrej Babiš dá pozor, koho bude kritizovat…

Související články

Další články

Nejnovější kauzy