Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Gentlemanské gesto Petra Pavla: Nerudové přinesl do superdebaty dárek a omluvil se za účetní

Danuše Nerudová.
Zdroj: Se svolením CNN Prima NEWS
+ Další 4 fotografie
Superdebata

Do začátku voleb zbývají poslední dva dny. Tlak na prezidentské kandidáty sílí a všichni se snaží ze všech sil dostat na svou stranu nerozhodnuté voliče. To však neznamená, že se k sobě nemohou soupeři chovat slušně. Gentlemanské chování předvedl hned z kraje superdebaty na CNN Prima News generál Petr Pavel, který se omluvil Danuši Nerudové za nedorozumění. Své soupeřce dokonce přinesl flanelku, která je pro něj tak symbolická. 

Superdebata nejsilnějších kandidátu na prezidenta začala z vesela. Prvním převapením bylo, když se generál Petr Pavel omluvil Danuši Nerudové za zmatky a nedorozumění, které vyvoval jeho výrok o jejích profesních dovednostech. "Danuše Nerudová je expertka na účetnictví, takže pokud jde o radu ohledně účetnictví, rád bych její expertizu na hradě využil," řekl Petr Pavel v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Nerudová si však jeho slova vyložila po svém. "Pan Pavel by si mě na Hrad vzal jako účetní. Na podobné ponižování od mužů jsou u nás ženy bohužel zvyklé. Tak já tedy spočítám, co mohou volby přinést: nemít za prezidenta bývalého kariérního komunistu, agenta, rozvědčíka nebo lháře, nemít za prezidenta oligarchu," odpověděla Nerudová na Pavlův výrok na svém Twitteru.

Generál rozdával dárečky

Kromě omluvy přinesl Petr Pavel své rivalce flanelovou košili, která je tak trochu už jeho symbolem. "Mrzí mě, že vznikla vlna díky mé dezinterpretaci. Chci to odčinit malým dárkem. Možná si někteří všimli, že flanelová košile je symbolem mé kampaně, ale kdysi byla symbolem mé pohody. Doufám, že si ji paní Nerudová oblékne třeba na chatě, až bude odpočívat,"​ prohlásil.

"Musím říct, že flanelku jsem měla na sobě v 80. letech jako malé dítě. Strašně mě kousala, nevím, jestli ji budu rehabilitovat," odpověděla na jeho gesto Nerudová. Následně se i ona vytasila s dárkem. "Dovolila jsem si taky malý dárek. Čokoládu, abyste si obalil nervy," dodala.

V dnešní debatě měli být kandidáti tři, Andrej Babiš však dostál svých slov a nedorazil. Generál byl však připraven na všechno a maličkost měl i pro expremiéra a to červenou kšiltovkou s nápisem generál

Související články

Další články

Nejnovější kauzy