Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Filip Neruda brání mamku: Nikdo nechce číst sprosťárny a ať umře, říká pohledný mladík

Filip Neruda je oporou své matce.
Zdroj: se souhlasem Filipa Nerudy
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
volby

Danuše Nerudová má křeslo do Evropského parlamentu. Spolu s Janem Farským získali pro STAN dva mandáty. Boj o místo byl ale velmi drsný, což redakci eXtra potvrdil i její starší syn Filip Neruda. Na maminku je velmi hrdý.

Filip Neruda stál za svojí maminkou už během prezidentských voleb, kde skončila na třetím místě. V momentu, kdy se Danuše Nerudová neprobojovala do druhého kola, Filip neudržel slzy. "Sice skončila třetí, ale pro mě je Danuše Nerudová tou největší výhrou. Skoro 17 let můžu každej den slavit to největší vítězství – že ji mám," napsal den poté na svůj Instagram.

Vyhrocená debata Nerudové a Turka: 


Vlna hejtu

Od prezidentského klání uběhl více než rok a Nerudovou čekal další politický souboj – volby do Evropského parlamentu. Ani tentokrát po jejím boku nechyběl starší syn. Na její podporu natáčel na sociální sítě videa i chodil na meetingy. Tentokrát na slzy smutku nedošlo, spíše radosti, že to jeho máma zvládla. "Jsem na ni hrdý a rád, že byla i s proevropskou politikou zvolena. Hájila Evropu, což samo o sobě není jednoduché. Stejně jako v prezidentské kampani otevírala zásadní témata včetně témat mladé generace," zareagoval na dotaz redakce eXtra.cz. Výsledek prý oslavili přípitkem.

Filip zároveň promluvil o nechutných hejtech, kterým jeho rodina čelila. "Nikdo nechce o své mamce číst ty nechutné sprosťárny, které se valily internetem. Můžeme spolu nesouhlasit, mít jiné názory, ale fakt se nemusíme urážet. Když vám píšou, že má vaše mamka umřít a přejí ji šílené věci, tak to nechce číst nikdo. Jsem hrdý, jak tohle všechno zvládá."

Jeho slova potvrdila i neúspěšná kandidátka na prezidenta. "Tři čtvrtě roku na sociálních sítích jsem čelila neuvěřitelnému hejtu, nájezdu jeho zfanatizovaných fanoušků, kteří byli skutečně sprostí, hulvátští, vyhrožovali," uvedla pro Seznam Zprávy.

Filip Neruda má základnu fanoušků

Hejtům však nečelila jen Nerudová, ale i on. "Drž h*bu, močko," zněl jeden z ostrých komentářů. "Dej si facku a dej ji i krávě, co tě porodila," napsal mu další hater. Ani to mladého muže od obrany své mamky neodradilo, čímž si vysloužil i řadu obdivujících vzkazů. "Jste rytíř, co brání pravdu a maminku," napsala mu Zdenka k příspěvku na Instagramu. "Držte se," podpořil Filipa i ministr vnitra Vít Rakušan.

Zapojí se i on sám časem do politiky?" Já si myslím, že na to mám ještě čas. Nejdřív dostudovat a nabrat zkušenosti. Politika mě baví a zajímám se o ni. Třeba tam jednou taky skončím," dodal pro eXtra Filip, který se aktivně věnuje svým sociálním sítím. Na Instagramu čerstvě plnoletého mladíka sleduje už přes 38 tisíc lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy